Joren Seldeslachts speelt een hoofdrol in ‘Geldwolven’: “Beter om af en toe op de rem te staan”
Door Pickx

Deel dit nieuws
Dag Joren. Wat kan je ons vertellen over de serie en je personage?
Joren Seldeslachts: “’Geldwolven’ gaat over twee figuren die elkaars tegenpool zijn. Frank De Jong, gespeeld door Tom Van Dyck, is een fraude-expert die Chris De Wolf, mijn personage en een kleine oplichter, doorheeft. Chris overtuigt Frank ervan dat hij niet altijd achter de kleine vissen aan moet zitten. Er gaan miljoenen naar witteboordcriminelen, maar jij wil mij pakken? Op dat moment is er vanalles aan de hand in het leven van Frank, waardoor hij alles wat hij de afgelopen decennia heeft gedaan in twijfel trekt. De twee mannen beseffen dat ze iets voor elkaar kunnen doen.”
“De serie is onlangs in première gegaan. Ik had de hele reeks al gezien, maar ik vond het heel spannend om alle meningen te horen. En die vallen goed mee, de kijkers zijn enthousiast!”
Het verhaal, over een iets oudere, brave man die samen met een jongere crimineel het verkeerde pad op gaat, doet wat denken aan de Amerikaanse topserie ‘Breaking Bad’. Maar wie ‘Geldwolven’ ziet, zal meteen merken dat het helemaal iets anders is.
Joren: “Inderdaad, en ik begrijp wel dat veel mensen die vergelijking maken. Maar wat ik juist leuk vind aan ‘Geldwolven’ is dat het naast erg spannend ook heel grappig is. In die zin is het echt wel iets unieks. Ik word zelf vooral gecast in dramatische rollen en ook in dit geval komt het komische aspect vooral van Frank. Tom Van Dyck is een fantastische komische acteur natuurlijk. Toch zocht ik ook wat humor op, maar dan vooral in de dynamiek met andere personages. Het was leuk om met een klasbak als Tom een soort Peppi en Kokki-gehalte te creëren. Het feit dat de twee personages zo ver van elkaar staan en elkaar niet altijd begrijpen, zorgt voor humor.”
Tom Van Dyck keert met deze serie terug naar het scherm nadat hij even de pauzeknop induwde. Wat deed dat met de dynamiek op de set?
Joren: “Tom heeft voor dit project inderdaad even wat minder gewerkt, maar hij was wel al van in het begin betrokken bij de reeks. Hij heeft de rol dus minutieus kunnen voorbereiden en kon al wat belangrijke beslissingen maken. Een televisieset in Vlaanderen is altijd een uitputtingsslag voor iedereen, zowel voor de acteurs als de crew. Je werkt twaalf weken lang intensief, je kan aan niets anders denken in die periode. En iemand als Tom Van Dyck moet altijd maar blijven bevestigen. Dat is mentaal vermoeiend. Maar op de set was daar eigenlijk niets van te merken. Iedereen heeft het wel eens moeilijk, zeker ’s nachts in de kou, maar Tom bleef altijd even vriendelijk en vrolijk. Het is een straffe kerel.”
In 2020 heb je zelf ook even op pauze gedrukt omdat je net vader was geworden. Was er in die zin wat wederzijds begrip?
Joren: “Ik ben van mening dat je af en toe beter wat op de rem staat en jezelf niet vergaloppeert.Tom is dan weer iemand die al heel veel bereikt heeft en constant hard gewerkt heeft, in die zin leken we zeker op elkaar in die periode. We konden in ieder geval veel van elkaar leren, ik ben blij dat we deze reeks samen hebben kunnen maken."
Stress voor gastrollen
Je kondigde begin 2020 aan dat je het wat rustiger zou doen, en wat kort daarna gebeurd is, weten we intussen allemaal. Heb je er toch wat van kunnen genieten?
Joren: “We zijn ongelooflijk blij dat we die tijd hebben genomen en tijd hebben gekregen door corona om onze dochter te leren kennen. Het heeft ons geen windeieren gelegd, want ze is een ongelooflijk vrolijk, blij en levendig kindje. Mijn lief werkt als kleedster in de musicalwereld, dus voor haar was het wel pittig om twee jaar niet te kunnen werken. Uiteindelijk heb ik in 2020 wel nog wat gewerkt, zo heb ik ‘Mijn Slechtste Beste Vriendin’ opgenomen.”
De jongste jaren ben je in elk geval heel actief geweest. Er staan ook enkele projecten in het buitenland op je filmografie. Hoe voelde die terugkeer aan?
Joren: “Als ik een paar maanden niets gefilmd heb, kan ik me wel beginnen afvragen: ‘willen ze me nog?’ Maar het is uiteindelijk als fietsen, je verleert het niet. Dat zelfvertrouwen win ik snel terug. Ik vind het sowieso altijd spannend om aan iets nieuws te beginnen. Als je voor een gastrolletje even op een set komt, voelt dat toch altijd ongemakkelijker dan als je met een hechte crew tien weken aan iets werkt. Het is hetzelfde gevoel als op een eerste schooldag.”
In Nederland, waar je recent in de film ‘Paradise Drifters’ en de serie ‘Swanenburg’ hebt geacteerd, misschien nog iets minder bekend bent, moet dat gevoel dan nog groter zijn.
Joren: “Ja, dat is het zeker. Daar kende ik niemand. Als ik helemaal alleen in het buitenland op hotel zit, is het makkelijk om te beginnen stressen over een project. Maar na enkele dagen ben ik dat ook gewoon. We zouden nu een tweede seizoen maken van ‘Swanenburg’ en ik kijk er al heel erg naar uit om mijn collega’s terug te zien.”
Op de set van ‘Geldwolven’ was er ook een bekend gezicht, want regisseur Gijs Polspoel had ook ‘Spitsbroers’ gemaakt, waarin je een hoofdrol speelde. Voelde het met hem meteen vertrouwd?
Joren: “Toen ik op de casting aankwam, was ik wel best zenuwachtig. Gijs kende ik inderdaad al, maar met Tom had ik nog nooit samengewerkt. Nadat ik één scène had gespeeld, merkte hij wel al dat het goed zat. Hij zei: ‘oei, daar moet ik iets tegenover zetten’, deed een kostuumvestje aan en zette een brilletje op, en meteen waren we samen aan het spelen. Castings zijn altijd spannend, maar het feit dat ik Gijs al kende en dat Tom, van wie ik toen dus enkel nog maar een grote fan was en nog geen collega, me aanmoedigde, gaf me veel zelfvertrouwen.”
Afgelopen zomer was ook vrij veel te doen rond de opnames van de film ‘The Last Front’, waarin je ook meespeelt. Wat kan je daar al over kwijt?
Joren: “Julien Kerknawi, de regisseur, heeft jaren geleden een kortfilm getiteld ‘A Broken Man’ gemaakt. Daarin speelde ik samen met Koen De Graeve de hoofdrol. ‘The Last Front’ is de langspeelversie van dat scenario. Julien heeft er jaren mee rondgelopen omdat hij wilde dat het er erg Amerikaans uitzag en dus had hij een groot budget nodig. Hij is erin geslaagd om het geld bijeen te krijgen en is begonnen met filmen met Iain Glen (‘Game of Thrones’) in de hoofdrol. Omdat ik intussen te oud geworden ben om zijn zoon te spelen, heb ik een andere rol gekregen. Zo vriendelijk en trouw is Julien wel! Het was heel leuk om te doen.”
Ontdek ‘Geldwolven’ nu op Streamz via Pickx! Klik hier om te achterhalen hoe je eenvoudig je Streamz-account activeert.

Gerelateerde onderwerpen
Lees meer over Series
-
'Marie Antoinette': wie is de vrouw achter deze reeks over het leven van de laatste Franse koningin
Vanaf 8 februari kan je via Pickx+ 'Marie Antoinette' bekijken, een coproductie met Canal+. Deze fictiereeks richt de blik op Marie Antoinette van Oostenrijk, de laatste koningin van Frankrijk voor de Franse revolutie in 1792. Sommigen aanbeden haar, anderen fluisterden achter haar rug dat ze "eigenhandig het Franse koninkrijk ten gronde heeft gericht". Pickx vertelt je meer over de echte Marie Antoinette en het gruwelijke lot dat haar uiteindelijk wachtte.
-
Achter de schermen van ‘The Masked Singer’: “De kostuums zijn ons stokpaardje”
‘The Masked Singer’ staat of valt met de kostuums, dus nu het nieuwe seizoen van de immens populaire zangwedstrijd begint, sprak Pickx met Veerle Moyson. Zij werkt achter de schermen mee aan het programma en is vanaf het begin betrokken in de keuzes voor de pakken. “Hoe verder de deelnemers geraken, hoe meer ze hun karakter tot leven brengen”, zegt ze.
-
Nieuwe en verborgen gezichten in 'The Masked Singer'
Komende vrijdag gaat een nieuwe speurtocht van start in de vorm van het derde seizoen van ‘The Masked Singer’. Pickx zet op een rij wat je moet weten over het nieuwe seizoen van de immens succesvolle zangwedstrijd.
-
Dit zijn de hoogtepunten van de maand januari
Januari was een maand van muzikale hoogtepunten en prestigereleases. Zoals elke maand somt Pickx de hoogtepunten die je niet mocht missen nog eens op.
-
Regi Penxten in 'Het huis': de eeuwige glimlach met een kleine traan
In ‘Het huis’ mocht Regi Penxten het achtste seizoen afsluiten. De Limburger is de koning van de dancemuziek in Vlaanderen, maar de weg naar de top zit ook vol met obstakels. Eric Goens praat over zijn passie voor het vak, zijn gestrande huwelijk, Milk Inc. en nog tal van andere items. Regi Uncensored, maar toch ook niet helemaal.
-
Dominique Van Malder over ‘De Club’: “Een ode aan vriendschap, doorzettingsvermogen en de liefde”
Op Filmfestival Oostende (FFO) wordt de nieuwe tragikomische fictiereeks ‘De Club’ voorgesteld. Daarin volgen we drie koppels die onverwacht vrienden worden nadat ze elkaar leren kennen in de wachtkamer van de dienst fertiliteit. In de Vlaams-Nederlandse topcast vinden we onder andere Dominique Van Malder (‘Albatros’, ‘Radio Gaga’) terug. Wij spraken op FFO met de acteur.
-
'De club': wanneer een kinderwens niet vanzelfsprekend lijkt te zijn
Op het filmfestival van Oostende passeren prachtige films de revue, maar er zal ook een stukje van een spraakmakende Vlaamse serie te zien zijn. We hebben het natuurlijk over ‘De club’. In deze tragikomische reeks volgen we drie koppels voor wie een kinderwens niet vanzelfsprekend lijkt te zijn en op die manier een club vormen waar je liever niet bij wil horen…
-
Nieuwigheden op Streamz in februari
Van aangrijpende documentaires, tot misdaadreeksen en liefdesperikelen op Love Island: de Vlaamse streamingdienst Streamz breidt zijn aanbod voor de komende maand weer danig uit. Pickx nam de catalogus onder de loep en stelt enkele pareltjes uit het nieuwe aanbod voor.
-
Wat je in februari op Netflix kunt verwachten
Netflix blijft aan het begin van het jaar zijn catalogus aanvullen met nieuwe producties. Je trouwe metgezel voor de grijze winteravonden heeft opnieuw een reeks films en series klaarstaan om je ook in februari kwaliteitsvol vermaak te garanderen. Pickx heeft de must-sees voor je geselecteerd en presenteert ze op basis van hun releasedatum.
-
Dit zijn de beste rollen van Peter Van den Eede (50)
Vandaag mag de Vlaamse acteur Peter Van den Eede maar liefst vijftig kaarsjes uitblazen. Van den Eede heeft al in tal van Vlaamse films en series meegespeeld en staat bekend als een van de beste acteurs in onze contreien. Maar wat waren nu zijn beste rollen? Proximus Pickx zocht het voor je uit.
-
De genomineerden voor de Kastaars onder de loep
De Kastaars, de televisieprijzen die dit jaar in het leven geroepen zijn, worden zaterdag uitgereikt. We gingen door de genomineerden van de prijzen, die niet enkel programma’s en BV’s, maar ook onbekende Vlamingen die in een programma meededen in de bloemetjes zetten.
-
Nieuwe topfictie op Disney+ in februari
In februari worden abonnees van streamingdienst Disney+ getrakteerd op heel wat nieuw kijkvoer. Van een gelauwerde superheldenfilm tot nieuwe sopseries, dit zijn de nieuwigheden op Disney+ in februari.
-
Nagelbijten met deze series deze maand in Pickx Mix
Abonnees met de tv-optie Pickx Mix krijgen de komende maand onder andere een resem fictie- en documentairereeksen voorgeschoteld waardoor je je geen moment zal vervelen. Dit zijn onze kijktips voor de maand februari in de tv-optie Pickx Mix.
-
Marleen Merckx kent de sleutel tot het geluk in ‘De Laatste 100 Uur’
Op straat wordt ze vaak aangesproken als Simonneke, maar in het echte leven heet ze tot nader order nog steeds Marleen Merckx. De actrice, vooral bekend uit ‘Thuis’, is te gast in de nieuwe aflevering van ‘De Laatste 100 Uur’ op Pickx+, waarin ze een uur lang praat over het leven met Luk Alloo. Wekelijks gaan we na of er tekenen aan de wand waren en welke levensles de gast ons kan meegeven.
-
Ontdek de wereld van geisha’s in ‘The Makanai: Cooking for the Maiko House’
Sinds 13 januari kan je op Netflix naar de Japanse miniserie ‘The Makanai: Cooking for the Maiko House’ kijken van de regisseur Hirokazu Koreeda. Koreeda baseerde zich voor het script op ‘Kiyo in Kyoto’, een manga die zich afspeelt in de wereld van de geheimzinnige geisha’s. Ben jij ook zo nieuwsgierig naar de wereld van geisha’s? Lees dan vooral verder!
-
Stijn Meuris in 'Het huis': toevalligheden en de dood
In ‘Het huis’ blikte Stijn Meuris terug op een leven vol toevalligheden, maar ook vol aanrakingen met de dood. De 58-jarige zanger achter formaties als Noordkaap en Monza, een man met een grote mond en zonder uitknop, kroop twee jaar geleden zelf nog door het oog van de naald.
-
‘Totenfrau’ op Netflix: drama in het lijkenhuis
De nieuwe Oostenrijks-Duitse serie ‘Totenfrau’, in het Engels ook bekend als ‘Woman of the Dead’, is begin deze maand toegevoegd aan de catalogus van Netflix. Het is een adaptatie van het gelijknamige boek van de Oostenrijkse auteur Bernhard Aichner, die ver ging om zijn verhaal zo realistisch mogelijk te maken.
-
Diepmenselijke weekenden en tropische oorden in de tv-tips van deze week
Of je nu wil wegdromen van een vakantie op een tropisch eiland, of op de voet wil volgen wie bekroond wordt als beste voetballer van het afgelopen jaar, het kan deze week allemaal op je beeldbuis. Dit zijn onze tv-tips van deze week.
-
Wouter Bouvijn recreëerde een woelig tijdperk in ‘1985’: “Emotioneel en universeel”
Op het afgelopen Film Fest Gent presenteerden scenarist Willem Wallyn en regisseur Wouter Bouvijn de eerste twee afleveringen van de nieuwe serie ‘1985’, die vanaf zondag 22 januari op Eén te zien is. We spraken met Wouter Bouvijn over de veelbelovende serie die zich afspeelt in de rangen van de de rijkswacht en de VUB in de eerste helft van de jaren 80. “Dat het verhaal ook in het buitenland universeel aanvoelde, is het grootste compliment dat we konden krijgen”, zegt hij.
-
Wist jij dit al over het nieuwe ‘That '90s Show’?
Sinds kort kun je op Netflix naar 'That ‘90s Show' kijken. In deze vervolgserie van 'That ‘70s Show' zien we hoe oude knar Red Forman samen met zijn vrouw Kitty Forman een zomer lang onderdak biedt aan zijn kleindochter Leia Forman en haar nieuwe vrienden. De redactie van Pickx bekeek het eerste seizoen, lachte zich een kriek en vond enkele weetjes over deze nieuwe komische serie.