Oefenduels 1B: ruime zeges voor Beveren en Beerschot; Lierse K. houdt Club in bedwang
Challenger Pro League | Woensdag speelden Waasland-Beveren en Beerschot hun eerste oefenduel van de voorbereiding terwijl Lierse Kempenzonen reeds haar laatste oefenpot speelde voor hun tiendaagse pauze in de rush richting seizoensbegin.
Door Proximus

Deel dit nieuws
De Kempenaars kwamen in het Brugse 'Belfius Base Camp' al na 15 minuten op voorsprong na een doelpunt van Schouterden. Club Brugge (dat speelde met een mix van A-kernspelers en jonge talenten) moest nu komen en Lierse Kempenzonen kon zich organiseren voor het eigen doel. Dat lukte aardig, tot de ingevallen Vormer er zeven minuten voor affluiten toch nog 1-1 van maakte.
Beerschot en Waasland-Beveren (dat morgen officieel SK Beveren zal worden) kozen voor hun eerste oefenpot een tegenstander van een lager kaliber; maar beide teams konden toch pas in de tweede helft pas echt afstand nemen van hun opponent.
Beerschot ging tegen eersteprovincialer Kontich de kleedkamers opzoeken met een 0-1 ruststand (na een goal van Sebaoui), maar duwde er na de pauze nog drie tegen de touwen. Vaca zorgde al snel voor de 0-2; een owngoal van Kontich en een goal van beloftespeler Kaissi zorgden toch nog voor een ruime zege: 0-4.
Voor (Waasland-)Beveren was er een gelijkaardig scenario weggelegd op bezoek bij eersteprovincialer Svelta Melsele. Ribeiro Costa zorgde al snel voor 0-1, maar toch slaagde de 1B-club er niet in om met een ruimere voorsprong de rust in te gaan. Even leek het zelfs nog spannend te worden toen Vukotic nog voor de rust een rode kaart kreeg, maar Edmundsson, Tshimanga en tester Barry (2 goals) zorgden toch nog voor een ruime 0-5 tussenstand. De thuisploeg kon in het slot nog wel milderen tot 2-5.
Gerelateerde onderwerpen
Meest gelezen
-
1
Sport
Het sportprogramma met Pickx Sports
-
2
Jupiler Pro League
Waarom het voor Hans Vanaken nu of nooit is voor een toptransfer
-
3
La Liga
Plukt Manchester United Casemiro weg bij Real Madrid?
-
4
Sport
Nafi Thiam leidt voor Noor Vidts in zevenkamp na hoogspringen
-
5
Auto-moto
Dit weekend is het weer genieten voor motorsportfans!
Lees meer over Challenger Pro League
-
Challenger Pro League 'Pickx XI van de Week': speeldag 1
Ook dit seizoen pakken we wekelijks uit met een Challenger Pro League 'Elftal van de Week'. Een selectie van trainers, analisten, journalisten en 1B-volgers stelt na elke speeldag een elftal van de beste spelers van het weekend samen en probeert op die manier ook de voetballers van de vaak 'vergeten' CPL-competitie te eren voor hun prestaties.
-
Dender haalt verdediger uit Oekraïens oorlogsgebied
Dender EH heeft nog een extra verdediger toegevoegd aan de selectie. De kampioen van eerste nationale haalde Valeriy Dubko weg uit het Oekraïense conflictgebied Lugansk.
-
Reviewcommissie roept al meteen twee spelers op het matje na de eerste CPL-speeldag
De Reviewcommissie van de KBVB heeft meteen al een eerste keer ingegrepen na het bekijken van de beelden van de eerste speeldag in de Challenger Pro League.
-
Hoe jong waren de U23-teams op de eerste speeldag van de CPL?
Er is de voorbije maanden heel wat te doen geweest rond de toetreding van de U23-teams in de Challenger Pro League. Zo werd de toevoeging van een +23 speler niet meteen toegejuicht én werden er vragen gesteld bij de buitenlandse transfers van sommige beloftenteams.
-
Transfers Challenger Pro League: zomer 2022
Wie doet zaakjes op de transfermarkt; welke spelers zien we in het nieuwe seizoen niet meer terug en wat doen de nieuwkomers om zich klaar te maken voor de Challenger Pro League? Volg de transferverrichtingen van de twaalf 1B-teams op de voet via ons handige transferoverzicht.
-
SK Beveren stuurt Davis naar R. Antwerp FC
SK Beveren heeft dinsdagochtend nog een opvallende transfer aangekondigd. De Waaslanders verhuren verdediger Michael Davis tot het einde van het seizoen aan R. Antwerp FC. De ongenaakbare competitieleider van de JPL bedong ook een aankoopoptie.
-
Croky Cup: potentiële tegenstanders CPL-teams herleid van vier tot twee
Terwijl de Challenger Pro League afgelopen weekend weer op gang werd getrapt, gingen heel wat amateurteams nog eens de strijd aan met elkaar in de Croky Cup. De derde (voor)ronde zorgde er dan ook voor dat de potentiële tegenstanders van de 1B-teams herleid werden van vier tot twee.
-
Stats CPL: Diawara en Rommens (Jong Genk) leiden de dans
De eerste speeldag in de Challenger Pro League leverde zeventien doelpunten op. Tien van die zeventien goals vielen in twee duels. Slechts drie van de twaalf teams slaagden erin om de nul te houden.
-
Belgenrapport: twee profteams en één U23-elftal met 10 landgenoten tussen de lijnen
In een steeds internationaler wordende voetbalwereld waarin grote, buitenlandse concerns clubs opkopen om jonge talenten uit alle uithoeken van de wereld een forum te geven in het Europese profvoetbal, blijft het belangrijk om te blijven waken over de talenten van eigen bodem. Bij welke teams krijgen de Belgen nog wél kansen en waar zijn ze in de minderheid?
-
Virton haalt nog versterking uit 1A
Excelsior Virton heeft alweer een nieuwe speler aan de reeds ruime kern toegevoegd. De Luxemburgers maakten de komst van Elias Spago bekend. De 21-jarige centrale verdediger wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van RFC Seraing.
-
U23-teams vegen heel wat nullen meteen van de tabellen in CPL
De vier beloftenteams hebben hun start niet gemist in de Challenger Pro League. Nadat Club NXT en SL16 FC zaterdag (in een onderling duel) al meteen hun eerste puntje sprokkelden, deden Jong Genk en RSCA Futures het zondag minstens even goed. Na één speeldag hebben de vier U23-teams allemaal al minimaal een punt achter hun naam staan.
-
Geen doelpunten tussen RSCA Future en Deinze
-
Lierse krijgt oplawaai van Jong Genk
-
Club NXT geeft het uit handen tegen SL16
-
Enthousiast Beerschot doet wat het moet doen
-
Lommel schiet overtuigend uit de startblokken
-
Virton en RWDM verdelen de buit
-
Youngsters Anderlecht en Deinze spelen scoreloos gelijk
In de Challenger Pro League hebben de beloften van RSC Anderlecht (RSCA Futures) zondagavond op de eerste speeldag 0-0 gelijk gespeeld tegen Deinze.
-
Jong Genk wint met 4-1 van Lierse in opener
Jong Genk heeft zondag zijn openingswedstrijd van de Challenger Pro League met 4-1 gewonnen van SK Lierse. Genk komt hiermee voorlopig aan kop met drie punten, samen met Lommel en Beerschot. Lierse moet volgende week punten proberen te pakken tegen Club NXT.
-
Kaartenfestival in twee CPL-duels: "Als dit de norm is, dan moeten we nog 20 spelers bijhalen"
Het circus van de Challenger Pro League (1B) heeft zich opnieuw op gang getrokken en de knaldrang bij sommigen was kennelijk al meteen heel groot. Zowel in Dender EH - Lommel SK als in Beerschot VA - SK Beveren werden er maar liefst tien (of meer) kaarten uitgedeeld.