Vlaamse toppers en internationale prestigereeksen: dit zijn de kijktips van de maand op Streamz
Door Pickx

Deel dit nieuws
Een Goed Jaar
Boris Van Severen, Frances Lefebure, Joke Devynck en Jurgen Delnaet schitteren in deze serie als Lenny, Rosy, Judith en Erik. Nadat Erik en Lenny in een huis in de Ardennen een verborgen kelder vol wijn en wapens uit de Tweede Wereldoorlog vinden, bedenken ze een plan om snel rijk te worden. Ze overtuigen een Brusselse antiquair ervan dat de wijn eigendom was van Adolf Hitler. Maar wanneer dat nieuws bekend wordt, trekken ze de aandacht van schimmige figuren die ze liever niet op hun pad hadden gekregen. Het zwendeltje loopt helemaal uit de hand.
Deze komische misdaadreeks is geregisseerd door Kadir Balci, de maker van films als ‘Turquaze’ en ‘Trouw Met Mij’ en de serie ‘Storm Lara’ die vorig jaar uitkwam. De serie is geschreven door Jean-Claude van Rijckeghem en Pierre Declercq, de scenaristen van ‘Amigo’s’. Ook Johny Voners (FC. De Kampioenen) is te zien in de 'Een Goed Jaar', de laatste serie die de acteur heeft ingeblikt.
Ontdek 'Een Goed Jaar' vanaf 8 juni op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.
De Sneeuwman: Geheimen van een kindermoordenaar
True crime zit nog steeds in de lift. In ‘De Sneeuwman: Geheimen van een kindermoordenaar’ treden we in de voetstappen van Michel Stockx, een beruchte seriemoordenaar uit het Belgische Lochristi die in Nederland en Duitsland minstens vier jonge slachtoffers maakte. In het jaar 1992 werd hij veroordeeld tot een celstraf van 20 jaar. In 2001 kwam hij ten gevolge van een brand om. Sommigen speculeerden dat de brand geen ongeluk was, maar het Nederlandse gerecht sloot die piste uit.
Deze driedelige documentairereeks zoomt in op de gruwelijke geheimen en de levenswandel van Stockx en graaft dieper in zijn daden en de omstandigheden rond zijn dood.
Ontdek 'De Sneeuwman: Geheimen van een kindermoordenaar' vanaf 25 mei op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.
D5R (seizoen 11)
In de Vlaamse jeugdserie ‘D5R’ volgen we het wel en wee van vijf scholieren in Vilvoorde, eerst in de middelbare school en later in de universiteit en hogeschool. De serie, die uit het leven gegrepen scenario’s gebruikt om jongeren bewuster te maken, staat al sinds 2020 enkel op Streamz en blijft er populair, dus komt er nu een elfde seizoen.
In het elfde seizoen ontmoet Kyra (Liandra Sadzo) de pleegouders van Bram en ontdekt zo een andere kant van hem. Het vertrouwen van Leyla (Angela Jakaj) wordt zwaar op de proef gesteld. Amber (Jamie-Lee Six) staat alleen in een heftige beslissing, maar gelukkig is Wout (Sander Provost) nooit veraf. Hij steunt ook Vincent (Thijs Antonneau) die een groot verlies verwerkt. De vrienden komen dichter dan ooit bij elkaar.
Ontdek 'D5R' vanaf 22 juni op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.

Dealer
Jeroen Perceval sleepte op de recentste uitreiking van de Ensors maar liefst negen beeldjes in de wacht met zijn debuut als langspeelfilmregisseur ‘Dealer’. In het verhaal verkende hij enkele scenario’s die hij zelf als jonge en rebelse man heeft meegemaakt, ervaringen die hij nu kanaliseert in iets positiefs en productiefs. Lees hier ook ons interview met Jeroen Perceval.
In ’Dealer’ volgen we Johnny (Sverre Rous), een veertienjarige met een moeilijke familiale situatie die drugs dealt wanneer hij niet in een tehuis voor jongeren is. Hij werkt voor de grotere dealer Luca (Bart Hollanders), maar wil eigenlijk iets anders doen met zijn leven. Dan ontmoet hij acteur Anthony (Ben Segers), die eerst gewoon zijn klant is, maar met wie hij een bijzondere band krijgt. Met flitsende en stijlvolle beelden sleept het verhaal je helemaal mee.
Ontdek 'Dealer' vanaf 10 juni op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.

Westworld (seizoen 4)
Het avontuur van Westworld, het themapark vol robots die zich net als echte mensen gedragen en zich langzaamaan meer bewust worden van hun situatie, gaat verder in het vierde seizoen van de gelijknamige serie. De prestigereeks, die gebaseerd is op de film ‘Westworld’ van Michael Crichton uit 1973, zal personages zoals Caleb (Aaron Paul), Dolores (Evan Rachel Wood), Bernard (Jeffrey Wright) en William (Ed Harris) terugbrengen.
De serie speelt constant met thema’s als vrijheid, autonomie en lotsbestemming, allemaal terwijl in elkaar lopende verhaallijnen je constant op het verkeerde spoor zetten. Nooit ben je helemaal zeker wie echt is en wie een robot, of wat de zelfbewuste robots nu zullen ondernemen in de zogezegde realiteit.
Ontdek seizoen 4 van 'Westworld' vanaf 27 juni of haal de vorige seizoenen in op Streamz via Proximus Pickx. Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.

Nonkels
Ontdek de volledige serie op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.

Spartacus
Zoals de titel al doet vermoeden, werden de makers van deze fictiereeks geïnspireerd door het verhaal van de gladiator en slaaf Spartacus die in het oude Rome een rebellie leidde tegen de republiek. Steven S. DeKnight en Robert Tapert concentreerden zich op het leven van de jonge Spartacus, waar weinig over geweten is, en lieten het verhaal duren tot aan het begin van de historische feiten. Naast hen is ook de bekende regisseur Sam Raimi (die de ‘Evil Dead’-franchise en de ‘Spider-Man’-trilogie met Tobey Maguire maakte) een van de bedenkers van de historische fictiereeks.
Het tweede seizoen, getiteld ‘Gods of the Arena’, is een zesdelige prequel voor het eerste, dat de ondertitel ‘Blood and Sand’ kreeg. Het derde en vierde seizoen, die het hoofdverhaal verderzetten, kregen de namen ‘Vengeance’ en ‘War of the Damned’. Alle vier die seizoenen verschijnen op respectievelijk 4, 11, 18 en 25 mei op Streamz.
Ontdek 'Spartacus' nu op Streamz via Proximus Pickx! Ontdek het aanbod en probeer de tv-optie 1 maand gratis uit via deze link/ de promotiecode 'PROXIMUS1M'. Daarna betaal je 11,95 euro per maand. Klik hier om te achterhalen hoe eenvoudig je je Streamz-account activeert.

Meest gelezen
-
1
Films
'Arcadia': een dystopische fictiereeks in avant-première op Filmfestival Oostende
-
2
Series
Achter de schermen van ‘The Masked Singer’: “De kostuums zijn ons stokpaardje”
-
3
Films
'The Greatest Dancer van Vlaanderen': het avontuur start achter de spiegel
-
4
Films
Britse zanger en pedofiel Gary Glitter na acht jaar weer op vrije voeten
-
5
Films
Van ‘Bodies, Bodies, Bodies’ tot ‘FOMO’: slasherfilms veroveren ook de Lage Landen
Lees meer over Series
-
Achter de schermen van ‘The Masked Singer’: “De kostuums zijn ons stokpaardje”
‘The Masked Singer’ staat of valt met de kostuums, dus nu het nieuwe seizoen van de immens populaire zangwedstrijd begint, sprak Pickx met Veerle Moyson. Zij werkt achter de schermen mee aan het programma en is vanaf het begin betrokken in de keuzes voor de pakken. “Hoe verder de deelnemers geraken, hoe meer ze hun karakter tot leven brengen”, zegt ze.
-
Nieuwe en verborgen gezichten in 'The Masked Singer'
Komende vrijdag gaat een nieuwe speurtocht van start in de vorm van het derde seizoen van ‘The Masked Singer’. Pickx zet op een rij wat je moet weten over het nieuwe seizoen van de immens succesvolle zangwedstrijd.
-
Dit zijn de hoogtepunten van de maand januari
Januari was een maand van muzikale hoogtepunten en prestigereleases. Zoals elke maand somt Pickx de hoogtepunten die je niet mocht missen nog eens op.
-
Regi Penxten in 'Het huis': de eeuwige glimlach met een kleine traan
In ‘Het huis’ mocht Regi Penxten het achtste seizoen afsluiten. De Limburger is de koning van de dancemuziek in Vlaanderen, maar de weg naar de top zit ook vol met obstakels. Eric Goens praat over zijn passie voor het vak, zijn gestrande huwelijk, Milk Inc. en nog tal van andere items. Regi Uncensored, maar toch ook niet helemaal.
-
Dominique Van Malder over ‘De Club’: “Een ode aan vriendschap, doorzettingsvermogen en de liefde”
Op Filmfestival Oostende (FFO) wordt de nieuwe tragikomische fictiereeks ‘De Club’ voorgesteld. Daarin volgen we drie koppels die onverwacht vrienden worden nadat ze elkaar leren kennen in de wachtkamer van de dienst fertiliteit. In de Vlaams-Nederlandse topcast vinden we onder andere Dominique Van Malder (‘Albatros’, ‘Radio Gaga’) terug. Wij spraken op FFO met de acteur.
-
'De club': wanneer een kinderwens niet vanzelfsprekend lijkt te zijn
Op het filmfestival van Oostende passeren prachtige films de revue, maar er zal ook een stukje van een spraakmakende Vlaamse serie te zien zijn. We hebben het natuurlijk over ‘De club’. In deze tragikomische reeks volgen we drie koppels voor wie een kinderwens niet vanzelfsprekend lijkt te zijn en op die manier een club vormen waar je liever niet bij wil horen…
-
Nieuwigheden op Streamz in februari
Van aangrijpende documentaires, tot misdaadreeksen en liefdesperikelen op Love Island: de Vlaamse streamingdienst Streamz breidt zijn aanbod voor de komende maand weer danig uit. Pickx nam de catalogus onder de loep en stelt enkele pareltjes uit het nieuwe aanbod voor.
-
Wat je in februari op Netflix kunt verwachten
Netflix blijft aan het begin van het jaar zijn catalogus aanvullen met nieuwe producties. Je trouwe metgezel voor de grijze winteravonden heeft opnieuw een reeks films en series klaarstaan om je ook in februari kwaliteitsvol vermaak te garanderen. Pickx heeft de must-sees voor je geselecteerd en presenteert ze op basis van hun releasedatum.
-
Dit zijn de beste rollen van Peter Van den Eede (50)
Vandaag mag de Vlaamse acteur Peter Van den Eede maar liefst vijftig kaarsjes uitblazen. Van den Eede heeft al in tal van Vlaamse films en series meegespeeld en staat bekend als een van de beste acteurs in onze contreien. Maar wat waren nu zijn beste rollen? Proximus Pickx zocht het voor je uit.
-
De genomineerden voor de Kastaars onder de loep
De Kastaars, de televisieprijzen die dit jaar in het leven geroepen zijn, worden zaterdag uitgereikt. We gingen door de genomineerden van de prijzen, die niet enkel programma’s en BV’s, maar ook onbekende Vlamingen die in een programma meededen in de bloemetjes zetten.
-
Nieuwe topfictie op Disney+ in februari
In februari worden abonnees van streamingdienst Disney+ getrakteerd op heel wat nieuw kijkvoer. Van een gelauwerde superheldenfilm tot nieuwe sopseries, dit zijn de nieuwigheden op Disney+ in februari.
-
Nagelbijten met deze series deze maand in Pickx Mix
Abonnees met de tv-optie Pickx Mix krijgen de komende maand onder andere een resem fictie- en documentairereeksen voorgeschoteld waardoor je je geen moment zal vervelen. Dit zijn onze kijktips voor de maand februari in de tv-optie Pickx Mix.
-
Marleen Merckx kent de sleutel tot het geluk in ‘De Laatste 100 Uur’
Op straat wordt ze vaak aangesproken als Simonneke, maar in het echte leven heet ze tot nader order nog steeds Marleen Merckx. De actrice, vooral bekend uit ‘Thuis’, is te gast in de nieuwe aflevering van ‘De Laatste 100 Uur’ op Pickx+, waarin ze een uur lang praat over het leven met Luk Alloo. Wekelijks gaan we na of er tekenen aan de wand waren en welke levensles de gast ons kan meegeven.
-
Ontdek de wereld van geisha’s in ‘The Makanai: Cooking for the Maiko House’
Sinds 13 januari kan je op Netflix naar de Japanse miniserie ‘The Makanai: Cooking for the Maiko House’ kijken van de regisseur Hirokazu Koreeda. Koreeda baseerde zich voor het script op ‘Kiyo in Kyoto’, een manga die zich afspeelt in de wereld van de geheimzinnige geisha’s. Ben jij ook zo nieuwsgierig naar de wereld van geisha’s? Lees dan vooral verder!
-
Stijn Meuris in 'Het huis': toevalligheden en de dood
In ‘Het huis’ blikte Stijn Meuris terug op een leven vol toevalligheden, maar ook vol aanrakingen met de dood. De 58-jarige zanger achter formaties als Noordkaap en Monza, een man met een grote mond en zonder uitknop, kroop twee jaar geleden zelf nog door het oog van de naald.
-
‘Totenfrau’ op Netflix: drama in het lijkenhuis
De nieuwe Oostenrijks-Duitse serie ‘Totenfrau’, in het Engels ook bekend als ‘Woman of the Dead’, is begin deze maand toegevoegd aan de catalogus van Netflix. Het is een adaptatie van het gelijknamige boek van de Oostenrijkse auteur Bernhard Aichner, die ver ging om zijn verhaal zo realistisch mogelijk te maken.
-
Diepmenselijke weekenden en tropische oorden in de tv-tips van deze week
Of je nu wil wegdromen van een vakantie op een tropisch eiland, of op de voet wil volgen wie bekroond wordt als beste voetballer van het afgelopen jaar, het kan deze week allemaal op je beeldbuis. Dit zijn onze tv-tips van deze week.
-
Wouter Bouvijn recreëerde een woelig tijdperk in ‘1985’: “Emotioneel en universeel”
Op het afgelopen Film Fest Gent presenteerden scenarist Willem Wallyn en regisseur Wouter Bouvijn de eerste twee afleveringen van de nieuwe serie ‘1985’, die vanaf zondag 22 januari op Eén te zien is. We spraken met Wouter Bouvijn over de veelbelovende serie die zich afspeelt in de rangen van de de rijkswacht en de VUB in de eerste helft van de jaren 80. “Dat het verhaal ook in het buitenland universeel aanvoelde, is het grootste compliment dat we konden krijgen”, zegt hij.
-
Wist jij dit al over het nieuwe ‘That '90s Show’?
Sinds kort kun je op Netflix naar 'That ‘90s Show' kijken. In deze vervolgserie van 'That ‘70s Show' zien we hoe oude knar Red Forman samen met zijn vrouw Kitty Forman een zomer lang onderdak biedt aan zijn kleindochter Leia Forman en haar nieuwe vrienden. De redactie van Pickx bekeek het eerste seizoen, lachte zich een kriek en vond enkele weetjes over deze nieuwe komische serie.
-
'The Lazarus Project’, een serie die de toekomst voorspelde
Dat kunstenaars en filmmakers soms een aparte antenne hebben voor wat er in de samenleving gaat gebeuren, mag nog maar eens blijken uit de Britse serie ‘The Lazarus Project’. In die als een tijdlusvariant op ‘Groundhog Day’ of ‘Russian Doll’ omschreven thrillerserie zitten bijvoorbeeld verwijzingen naar de COVID-19-crisis, al werd de reeks bedacht en geschreven ruim voordat er sprake was van een pandemie.