Als u bij het raadplegen van uw handleiding op bepaalde begrippen botst die u niet kent, dan komt deze verklarende woordenlijst wellicht van pas.
Forum 500-reeks:
Forum 5000-reeks:
Download hier handleidingen of software voor uw Forum-communicatiesysteem (PABX).
Bent u op zoek naar een handleiding voor uw Forum-telefoontoestel? Download de handleiding voor uw Forum-telefoontoestel. Als u problemen ondervindt, lees dan ook eens hoe problemen met uw telefooncentrale oplossen.
Opgelet: Voor oudere telefooncentrales dan de Forum 500, 700, 5000 & 7000 familie hebben wij het technische onderhoud, de ondersteuning en facturatie stopgezet. U kunt uw oude telefooncentrale kunt behouden, maar wij voeren geen herstellingen meer uit. In geval van problemen, contacteer ons om over te stappen naar een recenter model.
Download de handleiding, raadpleeg de basisinstructies voor het configureren van uw Forum-communicatiesysteem of de lijst van programmatiecodes voor telefoontoestellen.
De configuratie wijzigen kan invloed hebben op de werking van uw telefooncentrale. Contacteer ons voor een opleiding of om de configuratie van op afstand te wijzigen.
Als u bij het raadplegen van uw handleiding op bepaalde begrippen botst die u niet kent, dan komt deze verklarende woordenlijst wellicht van pas.
Forum 500-reeks:
Forum 5000-reeks:
Om de configuratie te wijzigen, volgt u de stappen hieronder:
Als u het IP-adres of het netmasker gewijzigd hebt, wilt wijzigen of het systeem opnieuw op wilt starten, typ onderstaande codes in op een systeemtelefoon:
Voor meer informatie, raadpleeg de Help-functie rechts bovenaan of de volledige handleiding. Contacteer ons als u de configuratie van op afstand wilt laten wijzigen.
Download de standaard programmatiecodes . Toets de code in op uw telefoontoestel om een functie te activeren of deactiveren.
Gebruikt u een analoge Maestro, Twist of een telefoon van een ander merk? Download de handleiding voor standaardtoestellen .
Voor de communicatiesystemen Forum 500 en 5000 bestaan er opties op maat van uw bedrijf: Forum Voicemail, Forum Conference, Forum Auto Attendant, Forum ACD, Forum Count & Forum Hotel.
Opties zijn alleen beschikbaar met een licentie. Wilt u een optie toevoegen aan uw communicatiesysteem? Contacteer ons voor de wijzigingen.
Download de Forum Voicemail-handleiding of lees de basisinstructies.
De beheerder stelt een Forum Voicemail-oproepnummer in en deelt dit mee aan de gebruikers. Om Forum Voicemail te configureren, volg de stappen hieronder:
Om uw Forum Voicemail te raadplegen volgt u de stappen hieronder:
Download de Forum Conference handleiding of lees de basisinstructies.
De beheerder moet gebruikers de toelating geven om het tabblad Forum Conference te gebruiken in de Forum CTI-applicatie en om zelf uitnodigingen te versturen. Dit doet u als volgt:
Herhaal dit proces voor alle gebruikers of gebruikersgroepen.
U kunt tot 10 conferentiesystemen instellen, with 5 tot 10 deelnemers, afhankelijk van uw licentie. Elk systeem heeft zijn eigen telefoonnummer, boodschappen en instellingen.
Uw conferentiesysteem is nu ingesteld. Opgelet: een conferentiesysteem kan niet gewijzigd of verwijderd worden zolang er nog vaste conferentieruimtes aan toegewezen zijn of wanneer er nog een conferentie plaatsvindt.
De beheerder kan vaste conferentieruimtes aanmaken of ervoor zorgen dat gebruikers zelf tijdelijke conferentieruimtes kunnen aanmaken:
Vaste conferentieruimtes zijn beveiligd met een pincode die nooit wijzigt. Deze pincode moet aan de gebruikers van de conferentieruimte meegedeeld worden. Afspraken voor vaste conferentieruimtes moeten in onderling overleg gebeuren om te vermijden dat er verschillende conferenties op hetzelfde tijdstip plaatsvinden.
De beheerder wijst een conferentiemanager aan die de vaste conferentieruimte beheert en verantwoordelijk is voor het openen en sluiten van de ruimte. Dit kan slechts één gebruiker zijn of een gebruikersgroep.
Om een vaste conferentieruimte aan te maken, volg deze stappen:
Uw vaste conferentieruimte is nu aangemaakt.
Wanneer een gebruiker een uitnodiging voor een conferentie aanmaakt in deForum CTI applicatie, dan wordt er een tijdelijke conferentieruimte aangemaakt. Elke deelnemer ontvangt een tijdelijke pincode.
De gebruiker die de uitnodiging aanmaakt is de conferentiemanager. Een tijdelijke conferentieruimte wordt automatisch geopend en gesloten. De deelnemers van de tijdelijke conferentieruimte ontvangen een uitnodiging in kalenderformaat (Outlook en ICS) met de gegevens (oproepnummer, datum, tijd en persoonlijke pincode) en een herinnering via e-mail wanneer een conferentie start, eindigt of geannullleerd is.
Om een tijdelijke conferentieruimte aan te maken, volg deze stappen:
Om deelnemers te verwijderen, druk op de Deelnemer verwijderen knop. Om een conferentie aan te passen, dubbelklik op de naam van de conferentie en volg de stappen hierboven. Om een conferentie te annuleren, klik op de Conferentie annuleren knop.
Maak keuzemenu's of voicemailsystemen aan. Download de Forum Auto Attendant-handleiding of lees de basisinstructies.
Met KDA Manager kunt u audiobestanden aanmaken of bestaande bestanden converteren naar het juiste formaat. Als u de KDA Manager-applicatie nog niet geïnstalleerd hebt, installeer deze vanuit de folder \Forum op de Forum 500 of 5000 product-cd of neem bestanden op met een systeemtelefoon via de Configurator zonder KDA Manager te installeren.
Forum ACD (Automatic Call Distribution) is een applicatie voor het automatisch verdelen van oproepen. ACD-systemen worden gebruikt wanneer een hoog volume aan oproepen wordt verwacht en wanneer deze automatisch moeten worden verdeeld aan agenten van uw contactcenter met wachtrijen en individuele aankondigingen. De applicatie laat uw supervisors ook toe van de agenten te controleren die voor uw contactcenter werken.
Download de Forum ACD handleidingConsulteer eenvoudig verbindingsdetails (datum, tijdstip, duur, kosten, enz.) van uw oproepen. Download de Forum Count-handleiding of lees de basisinstructies.
Om de verbindingsgegevens te bewaren, volg de stappen hieronder:
Meer details vindt u in de Help-functie rechts bovenaan of de verklarende woordenlijst .
U kunt tot 20 profielen aanmaken. Forum Count bewaart maximaal 6000 records (voor Forum 523, 524, 525, 526, 550 en 560) of 10000 records (voor Forum 5004, 5008 en 5012). Maak regelmatig een backup via het menu SYS Configuratie onder Gegevensback-up.
Om een extern kostenprogramma te gebruiken, moet er op de Forum 525, 526, 550 of 560 een computer worden aangesloten via de COM-aansluiting. Meer informatie hierover vindt u in de Help-functie rechts bovenaan of in de volledige handleiding van het Forum-communicatiesysteem. Alternatief kunt u kosten ook doorsturen naar een extern programma via CSTA. Installeer hiervoor het conversieprogramma op de product-cd van uw communicatiesysteem.
Standaard zijn er geen profielen aangemaakt, volg de stappen hieronder:
De gegevens worden bewaard in een .csv-bestand (Windows, Unix of Mac) of indien gewenst, in een .zip-bestand.
Wis gegevens die u niet meer nodig hebt. Bij 6000 records (voor Forum 523,524,525, 526,550 en 560) of 10000 records (voor Forum 5004, 5008 en 5012) worden uw gegevens automatisch gewist door het systeem. Op 80% capaciteit ontvangt u een waarschuwing.
Beheer uw hotel met uw Forum-communicatiesysteem. Download de Forum Hotel-handleiding of lees de basisinstructies.
Om Forum Hotel in te stellen, moet u een aantal gebruikersprofielen en bevoegdheden configureren:
U hebt Forum Hotel ingesteld.
U kunt bepaalde telefoonnummers voor hotelgasten blokkeren door deze op te nemen in de blokkeerlijst als volgt:
Om dure en onserieuze oproepen te verhinderen, is het aangeraden van alle oproepen voor hotelgasten naar de receptie af te leiden als volgt:
De oproepen die hotelgasten doen, kunnen aan de hand van tariefzones per minuut (bv. binnenlandse of buitenlandse gesprekken) afgerekend worden en automatisch verrekend worden op de factuur als volgt:
Voor het dagelijks beheer door het hotelpersoneel kan de beheerder een aangepaste internetbrowser installeren vanaf de Forum product-cd. Het programma kunt u oproepen via het symbool in het infogedeelte van de taakbalk.
Om acties uitvoeren:
Met de receptietelefoon kunt u bepaalde functies uitvoeren als volgt:
Download software waarmee u uw Forum-communicatiesysteem kunt bedienen vanaf uw computer.
Integreer de functies van uw telefooncentrale in externe applicaties (bv. Outlook, Cisco, Avaya, CRM-systemen, enz.).
Download Forum Softphone en de Forum Softphone-handleiding om te bellen of gebeld te worden op uw computers zonder externe applicaties of vaste toestellen. U kunt Forum Softphone ook gebruiken in combinatie met een Forum Phone 525 of 535.
Download het OMC Easy (Plus)-beheersprogramma of raadpleeg de lijst van programmatiecodes voor telefoontoestellen.
De configuratie wijzigen kan invloed hebben op de werking van uw telefooncentrale. Contacteer ons voor een opleiding of om de configuratie van op afstand te wijzigen.
Beheer uw telefoonnummers en gebruikersgroepen met OMC Easy (Plus), het beheersprogramma voor Forum 700 & 7000.
OMC Easy Plus bevat meer functionaliteiten dan OMC Easy. Als u niet zeker bent welk programma u precies nodig hebt, dan raden we u aan van OMC Easy te downloaden. Voor meer informatie, raadpleeg de Help-functie in het programma.
Raadpleeg de standaard programmatiecodes. Toets de code in op uw telefoontoestel om een functie te activeren of te deactiveren.
Functie | Activeren | Deactiveren |
---|---|---|
Activeren van personenzoeker |
#84 |
- |
Afleiding 'Volg mij' |
#798 |
#799 |
Afleiding 'Niet storen' |
#793 |
#790 |
Afleiding naar personenzoeker |
#794 |
#790 |
Afleiding bij bezet |
#792 |
#790 |
Afleiding van groepsoproepen |
#795 |
#790 |
Antwoord op personenzoeker |
#76 |
- |
Automatische heroproep |
#63 |
## |
Buitenlijn nemen |
0 |
- |
Berichtendienst |
#67 |
- |
Conferentie |
#64 |
- |
Gekalibreerde onderbreking (R) |
#62 |
- |
Redial laatste nummer |
#77 |
- |
Inluisteren |
#5 |
- |
Instellen van persoonlijk menu |
#70 |
- |
Direct afleiden individuele oproepen |
#791 |
#790 |
Operatoroproep |
|| |
- |
Opvang van groepsoproep |
#72 |
- |
Opvang van toesteloproep |
#71 |
- |
Opvang van algemene bel |
#73 |
- |
Overgaan in DTMF mode |
#61 |
- |
Parkeren/terugname oproep |
#74 |
- |
Projectcode |
#78 |
- |
Raadplegen van oproep in wacht |
#60 |
- |
Ruggespraak (heen en weer) |
#3 |
#2 |
Selectieve afleiding |
#800 |
#790 |
Tijdstip afspraak |
#82 |
- |
Verlaten van groep |
#796 |
#797 |
Vergrendelen van toestel |
#75 |
#75 |
Gebruikt u een analoge Maestro, Twist of een telefoon van een ander merk? Download de handleiding voor standaardtoestellen .
Voor het communicatiesysteem Forum 700 & 7000 bestaan er opties op maat van uw bedrijf.
Opties zijn alleen beschikbaar met een licentie. Wilt u een optie toevoegen aan uw communicatiesysteem? Contacteer ons voor de wijzigingen.
Op de meeste telefoons kunt u toegang krijgen tot het berichtenportal door op de toets te drukken.
Het berichtenportal geeft je toegang tot de oproepenhistoriek, IM-berichten en gesproken berichten. Wanneer er een nieuw bericht is, dan knippert de berichtenknop blauw.
Standaard wordt er altijd een wachtwoord gevraagd om toegang te krijgen tot het berichtenportal.
Om deze paswoordbeveiliging in of uit te schakelen, volg de stappen hieronder:
Om naar het instellingen menu van uw telefoon te gaan (alle opties), toets #70 in en druk op de beltoets.
Download software waarmee u uw Forum-communicatiesysteem en contactcenter kunt bedienen vanaf uw computer (CTI) en verbindingsdetails (datum, tijdstip, duur, kosten, enz.) kunt weergeven.
Bedien uw telefoonfuncties vanaf uw computer en synchroniseer uw contactpersonen met e-mailapplicaties of databases zoals Microsoft Outlook, Lotus Notes, GoldMine, Act en Microsoft Access. Deze software vereist een licentie.
Raadpleeg eenvoudig een detailoverzicht (duur, datum, tijdstip enz.) van interne of externe oproepen.
ACD verdeelt uw oproepen automatisch aan uw contact center op basis van prioriteiten. Deze software vereist een licentie.
Download de handleidingen voor de Call Center Office Agent-, Supervisor- en Statistieken-applicatie.
Personaliseer telefoontoetsen en print labels voor uw telefoon.
Gebruik de functies van uw telefoon op uw computer. Deze software vereist een licentie.