Gustaph behaalt zevende plaats op Eurovisiesongfestival met ‘Because Of You’
Door Pickx

Deel dit nieuws
Na een feilloze prestatie tijdens de halve finales van het Eurovisiesongfestival begon onze Belgische inzending Gustave met goede moed aan de definitieve eindronde van de liedjeswedstrijd. De hoop op een goed resultaat was danig toegenomen omdat zowel het nummer ‘Because Of You’, als de act van Gustaph een frisse wind bleek te zijn en de man zelf ook op de nodige sympathie kon rekenen. Na de halve finales werd een plaats in de top 10 niet onmogelijk geacht en werd onze landgenoot door sommigen zelfs als outsider beschouwd voor de eindwinst. Winnen deed Gustaphe uiteindelijk niet. Die eer ging dit jaar te beurt naar de Zweedse zangeres Loreen.
Toch mag Gustaph met de nodige fierheid terugkijken op zijn parcours. Hij verzamelde 182 punten en kreeg drie keer 12 punten van de vakjury van de deelnemende landen. De zevende plaats van Gustaphe is het op een na beste resultaat voor een Vlaamse kandidaat op het Eurovisiesongfestival. Tom Dice haalde in 2010 immers een zesde plaats, met het nummer ‘Me and my guitar’.
Gustave zag gisteren hoe de Zweedse zangeres Loreen voor de tweede keer in haar carrière de liedjeswedstrijd won. Ze deed dat met het nummer ‘Tattoo’. Loreen had het Eurovisiesongfestival al eens in 2012 gewonnen met het nummer ‘Euphoria’. Dit jaar was het opnieuw prijs en kon ze rekenen op 14 landen van wie de vakjury’s het maximum van de punten hadden meegegeven. Toegegeven, het stond bijna in de sterren geschreven dat Loreen ook deze editie van de liedjeswedstrijd zou winnen. Haar act was bijzonder indrukwekkend en nog voordat ze effectief begon te zingen, stond de zaal in Liverpool al in lichterlaaie.
Dankzij deze tweede overwinning evenaart Loreen de Ierse zanger Johnny Logan die het Eurovisiesongfestival ook twee heeft gewonnen. In 1980 won Logan de wedstrijd met het nummer 'What's another year' en in 1987 won de man ook met 'Hold me now'. In 1992 viel Johnny Logan eigenlijk voor een derde keer in de prijzen met 'Why me?'. Logan had het nummer immers geschreven en gecomponeerd.
Meest gelezen
-
1
Muziek
Generatie-overschrijdende Nekka-Nacht te herbeleven op Pickx+
-
2
Muziek
Dit zijn de beste soundtracks van de James Bond-franchise
-
3
Films
De beste rollen van Elliot Page
-
4
Nieuws
Onze favoriete 'Spider-Man'-personages en acteurs
-
5
Films
'Spinning Records': een familieproject over een van de grootste platenmaatschappijen
Lees meer over Muziek
-
Hongkong vraagt rechtbank om prodemocratisch lied van manifestanten te verbieden
De regering van Hongkong heeft dinsdag aan de rechtbank gevraagd om een prodemocratisch lied te verbieden. Het lied kende zijn oorsprong in de grootschalige manifestaties in 2019 in de stadstaat. Als het gerecht de autoriteiten volgt in hun vraag, zal 'Glory to Hong Kong' het eerste lied worden dat wettelijk verboden wordt sinds de Britse oud-kolonie in 1997 terugkeerde naar China.
-
Generatie-overschrijdende Nekka-Nacht te herbeleven op Pickx+
Voor het eerste sinds 2018 vond op 28 april in de Lotto-Arena in Antwerpen de Nekka-Nacht plaats, de hoogmis van het Nederlandstalige lied. Omdat Mama’s Jasje, de band rond Peter Vanlaet, onlangs hun 30ste verjaardag vierde, stonden zij centraal op die muzikale avond. En die avond is nu te herbeleven op Pickx+.
-
Deezer spoort AI-muziek op die bestaande artiesten imiteert
Deezer heeft technologie ontwikkeld die door artificiële intelligentie (AI) gemaakte muziek kan opsporen waarin de stem van bestaande muzikanten wordt geïmiteerd. De Franse muziekstreamingdienst zal artiesten, labels én gebruikers over dergelijke muziek waarschuwen.
-
Dit zijn de beste soundtracks van de James Bond-franchise
Dag op dag veertig jaar geleden kwam 'Octopussy' uit, de dertiende film met de fictieve superspion James Bond. Voor Pickx is dit een ideale gelegenheid om enkele van de grootste hitnummers uit de franchise te bekijken.
-
Peter Gabriel @ Sportpaleis, Antwerpen
-
OSKI neemt ons mee in een liefdesverhaal in 'Circle of Live' op Pickx+
De tweede aflevering van het nieuwe seizoen van ‘Circle of Live’ op Pickx+ met popartiest OSKI, ofwel de 19-jarige Luis Oscar Santos. Hij liet zich inspireren door zijn artiestieke moeder en oom om zelf aan de slag te gaan met muziekproductieprogramma’s en heeft intussen naam gemaakt als muzikant en producer.
-
Mumford & Sons vervangen Stromae op Rock Werchter
De Britse band Mumford & Sons vervangt Stromae op de festivalweide van Werchter. De Belgische topper liet midden vorige maand weten zijn volledige tournee om gezondheidsredenen te annuleren, waarop de organisatie van Rock Werchter op zoek moest naar een nieuwe hoofdact voor de eerste festivaldag, donderdag 29 juni.
-
Devon Gilfillian @ De Roma, Antwerpen
-
My Morning Jacket @ De Roma, Antwerpen
-
Turnstile @ 013, Tilburg (NL)
-
Wrong Man @ 013, Tilburg (NL)
-
De Koreaanse bariton Taehan Kim wint de Koningin Elisabethwedstrijd voor zang
De Koreaanse bariton Taehan Kim is de winnaar van de Koningin Elisabethwedstrijd zang 2023. Dat maakte juryvoorzitter Bernard Foccroulle zaterdag rond middernacht bekend.
-
Bring Me The Horizon @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Bullet For My Valentine @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Turnstile @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Machine Gun Kelly @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Sum 41 @ Rock Am Ring, Nürburgring
-
Three Days Grace @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
NOFX @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Steel Panther @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring