De opmars van Brits toptalent Cynthia Erivo
Door Pickx

Deel dit nieuws
The Color Purple
De eerste liefde van Cynthia Erivo lijkt het podium te zijn. Haar eerste acteerervaring deed ze op als 24-jarige in ‘The Umbrellas of Cherbourg’ in de Londense West End. De musicalwereld lag haar, en enkele jaren later speelde Erico mee in een prestigieuze Broadway-opvoering. Dat was een revival van de musical ‘The Color Purple’ die van 2015 tot 2017 liep.
‘The Color Purple’ vertelt het aangrijpende verhaal van Celie, die door de mannen in haar leven mishandeld en zelfs verkracht wordt, en de sterke banden die ze kweekt met andere vrouwen. Erivo speelde de hoofdrol in de musical, een rol die ze in 2013 al eens speelde in de West End. Voor haar acteerwerk op Broadway won ze in 2016 de Tony Award voor de beste vrouwelijke hoofdrol in een musical, zowat de belangrijkste prijs in het vak.
Bad Times at the El Royale
In 2018 maakte Erivo haar opwachting op het witte doek. Ze gooide hoge ogen met een bijrol in de vrouwelijke actiefilm ‘Widows’, maar ook als een van de hoofdrolspelers in de eigenzinnige thriller ‘Bad Times at the El Royale’. Daarvoor stond ze op de set met grootheden als Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth en Xavier Dolan, die als filmmaker aangrijpende prenten als ‘Tom à la Ferme’ en ‘Mommy’ maakte.
In het ietwat vergeten, maar wel verdienstelijke ‘Bad Times at the El Royale’ speelt Cynthia Erivo de rol van Darlene Sweet, een zangeres die net als drie vreemde figuren incheckt in een excentriek hotel. Een priester, een hippie, een zakenman en Darlene zijn er allemaal voor hun eigen redenen, en niemand spreekt helemaal de waarheid. Naarmate de geheimen boven water komen, stijgen ook de spanning en het geweld. De film werd bij de release in 2018 geprezen voor het verhaal en de acteerprestaties en kreeg ook enkele prijzen, maar deed het aan de box office toch niet zo goed als gehoopt.
Ontdek ‘Bad Times at the El Royale’ op Disney+, nu beschikbaar via de tv-optie 'Pickx All Stars' en 'Pickx All Stars & Sports' van Proximus Pickx.
Harriet
Helemaal schitteren kon Cynthia Erivo doen toen ze de hoofdrol te pakken kreeg in ‘Harriet’, een biografische prent over Amerikaans mensenrechtenicoon Harriet Tubman. Zij werd in 1822 geboren als slavin. Eigenlijk moest ze bevrijd worden, maar haar “eigenaar” weigerde dat, waardoor ze geen andere kans zag dan te vluchten. Later hielp ze bij de ontsnapping van honderden slaven en werd ze een boegbeeld voor de afschaffing van slavernij en het gevecht voor gelijke rechten, zowel voor Afro-Amerikanen als voor vrouwen.
Aanvankelijk was Viola Davis gecast in de hoofdrol van Harriet Tubman, maar dat kwam nooit van de grond. In 2017 werd bekendgemaakt dat Cynthia Erivo zou overnemen. Het acteerwerk van Erivo werd bij de release van de film gezien als het meest lovenswaardige deel van de film, die verder werd afgedaan als net iets te gewoontjes. Als springplank voor de actrice kon de film alvast tellen, want ze werd genomineerd voor de Oscars voor beste vrouwelijke hoofdrol én voor het beste originele lied. ‘Stand Up’, de lead single van de film, werd mee geschreven en ingezongen door Erivo.
Genius: Aretha
Erivo mocht haar zangstem nog eens bovenhalen toen ze de hoofdrol speelde in ‘Genius: Aretha’, het derde seizoen van de anthologieserie van National Geographic. De eerste twee seizoenen gingen over Albert Einstein en Pablo, Picasso, het derde focuste op de zangeres Aretha Franklin.
De achtdelige serie pingpongt tussen de kinderjaren van Aretha en de eerste eerste jaren van haar carrière, van 1967 tot het einde van de jaren 70 – de periode waarin ze hits als ‘Respect’, ‘(You Make Me Feel like) A Natural Woman’, ‘Think’ en ‘I Say a Little Prayer’ scoorde. De serie zoomt vooral in op de manier waarop de jeugd en de opvoeding van Aretha later haar carrière beïnvloedden, van haar activisme tegen racisme tot de dood van haar moeder en de afkeer jegens haar vader. ‘Genius: Aretha’ kreeg stevige concurrentie van de biopic ‘Respect’, die ook over Franklin ging en in hetzelfde jaar verscheen, en kwam niet altijd positief uit vergelijkingen, maar dat neemt niet weg dat Erivo in deze serie het beste van zichzelf geeft, als actrice én als zangeres.
Ontdek ‘Genius: Aretha’ op Disney+, nu beschikbaar via de tv-optie 'Pickx All Stars' en 'Pickx All Stars & Sports' van Proximus Pickx.
Luther: The Fallen Sun
Dat brengt ons bij het nieuwste werk van Erivo, die in ‘Luther: The Fallen Sun’ de rol van DCI Odette Raine op zich neemt. De Netflix-film is een verderzetting van de serie ‘Luther’, met Idris Elba als het titelpersonage, een in ongenade gevallen politierechercheur bij de Serious and Serial Crime Unit in London. Odette is het nieuwe hoofd van die politie-eenheid, die probeert om de meest gestoorde individuën op te sporen en de meest gruwelijke misdaden op te lossen.
John Luther nam het in de serie niet al te nauw met de regeltjes en belandt in de film achter de tralies. Dat terwijl de maniakale seriedoder David Robey de straten van Londen onveilig maakt en tegelijk de politieman treitert. Luther besluit uit de gevangenis te ontsnappen. Odette Raine zit hem op de hielen, maar heeft tegelijk ook de taak om de levensgevaarlijke crimineel Robey op te sporen.
Ontdek ‘Luther: The Fallen Sun’ nu op Netflix. Meer info over de tv-optie 'Pickx All Stars' (inclusief Netflix) of het Netflix-aanbod via Pickx vind je hier terug.
Gerelateerde onderwerpen
Meest gelezen
-
1
Muziek
Bewonder het oeuvre van housepionier Laurent Garnier in 'Off the Record'
-
2
Series
‘Condor’ en de terugkeer van de 70s thriller
-
3
Films
Wist jij dit al over ‘Isle of Dogs’ (2018)?
-
4
Nieuws
Vijf redenen waarom ‘RRR’ een must-see is
-
5
Nieuws
Proces RSC Anderlecht tegen journalist Jan Hauspie wordt in maart 2024 gepleit
Lees meer over Series
-
‘Condor’ en de terugkeer van de 70s thriller
De tijd is meer dan rijp voor thrillers over grote complotten en corrupte overheden, een onderwerp dat vooral in de jaren 70 erg populair was in de cinemazalen. Maar tegenwoordig zijn die verhalen niet zozeer in filmvorm te vinden, maar wel op het kleine scherm. Dat bewijst ook de serie ‘Condor’, die vanaf 23 maart te zien is op Pickx+ en te vinden is in de op aanvraag-catalogus van Pickx Mix.
-
‘Assisen’: hoe zal de jury oordelen?
Kijkers hebben nog even de tijd om te stemmen over de uitkomst van het Play4-programma ‘Assisen’. Woensdagavond komt de aflevering op de buis waarin het verdict van de jury valt over de schuld of onschuld van Eveline Van Laecke – een aflevering waarvan twee versies zijn opgenomen naargelang de stemming. We overlopen nog even de denkpistes van de speurders.
-
De horror, de horror! Griezelen met Edgar Allan Poe
Lang voordat horror als filmgenre werd uitgevonden, schreef Edgar Allen Poe er al over. Naar aanleiding van de release in Pickx Mix van de Poe-adaptatie ‘Raven’s Hollow’ zet Pickx enkele tv-series op een rij die gebaseerd zijn op het bloedstollende werk van de Amerikaanse grootmeester van het griezelverhaal.
-
Issam Dakka is Sami in de nieuwe reeks ‘Dertigers’: “Onzekerheid blijft mijn grootste uitdaging”
Sinds vorige week staat de nieuwe reeks ‘Dertigers’ op VRT MAX waarin we het leven van een geheel nieuwe vriendengroep volgen. Issam Dakka speelt de rol van Sami, die in de eerste aflevering zijn dertigste verjaardag viert en als uitbater van een fietsenwinkel de lijm is van de vriendengroep. Wij spraken met de acteur over het nieuwe seizoen van de populaire reeks. “Ik vond gebarentaal leren gemakkelijker dan op een koersfiets rijden”, zegt hij.
-
Maak kennis met de cast van ‘Arcadia’, de duurste reeks ooit in de Lage Landen
“Gewaagd, ambitieus, onbeschaamd internationaal, met spectaculaire decors en locaties”: Vlaamse media schuwen de straffe woorden niet voor de peperdure, semifuturistische prestigereeks ‘Arcadia’, van Vlaams-Nederlandse makelij. De visueel indrukwekkend serie kan bogen op een Vlaams-Nederlandse sterrencast. Pickx stelt die aan jou voor.
-
Minx: een gewaagde comedy met meer om het lijf dan alleen maar ‘male frontal nudity’
Op zondag pakt Canvas uit met de tiendelige HBO-comedyreeks ‘Minx’. Je bent gewaarschuwd: het wemelt van de naakte mannen in deze serie. Maar los daarvan is het gewoon ook een goeie comedy die meer om het lijf heeft dan alleen maar male frontal nudity.
-
Wat kunnen we verwachten van het laatste seizoen van 'Cobra Kai'?
Nostalgie in overvloed morgen, want VTM 3 haalt ‘The Karate Kid III’ nog eens van onder het stof, de derde film uit de inmiddels gigantische Karate Kid franchise. Na vijf films was het in 2018 tijd voor de spin-off serie ‘Cobra Kai’. De populaire serie kondigde recent een zesde en laatste seizoen aan. Wat kunnen we verwachten? Pickx zocht het uit.
-
ARON, acteur en zanger, treedt voor het eerst op in België
Vandaag, op 17 maart, speelt de Spaanse hiphopartiest ARON voor de allereerste keer een concert in België. Niet bijster opmerkelijk, tot je hoort dat ARON de artiestennaam is van Arón Piper, die vooral bekend is als acteur in de zeer populaire tienerdramaserie ‘Elite’ op Netflix.
-
Dit is de nieuwe vriendengroep die je vanaf nu in 'Dertigers' kan volgen
Vanaf maandag kan je op Eén naar een nieuw seizoen van 'Dertigers' kijken. De succesvolle reeks geeft je deze keer een blik op het leven van een volledig nieuwe vriendengroep en daarom stellen we je de "nieuwelingen" even voor.
-
Is ‘Luther: The Fallen Sun’ even spannend als de serie?
Vanaf vandaag kan je op Netflix naar de thriller ‘Luther: The Fallen Sun’ kijken met de Britse acteur Idris Elba in de hoofdrol. Elba was eerder al te zien in de vijf seizoenen van de gelijknamige serie ‘Luther’, maar wil dat ook zeggen dat de film op de serie lijkt? Pickx trok uit op onderzoek.
-
Hoe ‘The Undoing’ afwijkt van het bronmateriaal
Op Play4 kan je vanaf vandaag kijken naar de miniserie ‘The Undoing’, die bij de lancering van Streamz gold als een van de stokpaardjes van de streamingdienst. De HBO-reeks is gebaseerd op de roman ‘You Should Have Known’ van Jean Hanff Korelitz, maar er zijn enkele zeer belangrijke verschillen te bemerken tussen dat boek en de serie. Een overzicht.
-
‘Luther: The Fallen Sun’: in deze films en series heeft Idris Elba nog geschitterd
Sinds kort kun je op Netflix naar de thriller ‘Luther: The Fallen Sun’ kijken met de Britse acteur Idris Elba in de hoofdrol. Elba staat al enkele jaren te boek als een geweldige acteur die al in enkele uitstekende films en series heeft meegespeeld. Welke dat zijn, lees je hier.
-
Eén pakt uit met nieuwe seizoenen van drukbekeken programma's
Het wordt een drukke week voor kijkers van Eén, want de komende dagen worden op de zender gloednieuwe seizoenen van populaire programma’s gelanceerd. Het tweede seizoen van ‘De wonderjaren’, het vierde seizoen van ‘Château Planckaert’ en het vijfde seizoen van ‘Dertigers’, met een gloednieuwe cast, komen allemaal op je af. Een overzicht.
-
Waarom verbreekt 'The Last of Us' de vloek van mislukte bewerkingen van videogames?
Een vloek? Welke vloek dan? Wel, denk maar aan 'Resident Evil', 'Assassin's Creed', 'Mortal Kombat', 'Super Mario Bros' of 'Monster Hunter'. We kunnen gerust stellen dat er meer dan een kleine vloek lijkt te rusten op films die zijn gebaseerd op populaire videogames.
-
Wat je in maart gezien moet hebben op Disney+
De catalogus van streamingdienst Disney+ wordt in maart naar goede gewoonte aangevuld met enkele titels die zeker een plekje op je watchlist verdienen. Dit zijn onze kijktips van de maand op Disney+.
-
'Waar is Elke Wevers?', een nieuwe truecrimereeks over een mysterieuze verdwijningszaak
Op 9 december 2010 verdween de 32-jarige Elke Wevers. Sindsdien ontbreekt elk spoor. Tot op vandaag blijft haar verdwijning een mysterie. Haar familie en speurders tasten nog steeds in het duister. Maandagavond kan je kijken naar de truecrimereeks 'Waar is Elke Wevers?', waarin deze zaak uitgebreid wordt behandeld.
-
‘De Mol’: dit weten we al over het nieuwe seizoen
Op zondag 19 maart is het zover: dan is de mollenjacht officieel geopend en schiet Vlaanderens favoriete speurtocht weer uit de startblokken. Voor het elfde seizoen heeft de mol zijn holletje gegraven in de Verenigde Staten, meer bepaald in Arizona. Pickx blikt vooruit op de mollenjacht in de Far West.
-
Dit zijn de hoogtepunten uit vijftien jaar ‘The Graham Norton Show’
Onlangs maakte het Eurovisiesongfestival bekend wie de finale van de liedjeswedstrijd in Liverpool zal presenteren. Dat worden Hannah Waddingham, Alesha Dixon, Julia Sanina en Graham Norton. Laatstgenoemde is sinds 2007 presentator van de Britse talkshow ‘The Graham Norton Show’, waarin beroemdheden van allerlei pluimage plaatsnemen op de sofa van de komiek. Pickx bundelde voor jouw vermaak de vijf beste afleveringen van de talkshow.
-
Hoe wordt 'The Mandalorian' gemaakt?
De eerste aflevering van het derde seizoen van ‘The Mandalorian’, de spin-offserie van het ‘Star Wars’-universum, is sinds gisteren te zien op Disney+. Nu je elke week een nieuwe dosis Din Djarin en Grogu voorgeschoteld krijgt, werpen wij een blik achter de schermen van ‘The Mandalorian’.
-
Aidan keert terug in 'And Just Like That...' seizoen 2, wie zijn de grote liefdes van Carrie?
‘And Just Like That…’, de spin-off van het hyperpopulaire ‘Sex and the City’, krijgt binnenkort een tweede seizoen. Daarin zou Aidan Shaw, een van de belangrijkste exen van Carrie, een terugkeer maken. Wij blikken even terug op de grote relaties van Carrie in ‘Sex and the City’, zodat je weer helemaal mee bent.