Sporters die zich inzetten voor humanitaire doelen
Marshall Munetsi laat de laatste tijd op een positieve manier extrasportief van zich horen. De Reims-speler staat namelijk bekend om de engagementen die hij aangaat naast het veld. Verder zijn er nog andere sporters die zich vrijgevig en solidair tonen.
Door Pickx

Deel dit nieuws
Marshall Munetsi
Munetsi, een voetballer van Zimbabwaanse origine, stelt zich bescheiden op: geen peperdure wagen, een normaal huis en ver weg van de bling bling van sommige anderen. Hij verkiest om jongeren in zijn land te helpen dankzij de “Marshall Munetsi Foundation”. Elke maand doneert Munetsi 20% van zijn salaris aan zijn projecten in Zimbabwe.
“Het zou goed zijn dat zaken veranderen. Het beeld dat voetballers houden van hun Rolex, Lamborghini en Ferrari. Geld is er ook om mensen in moeilijkheden te helpen, mensen die zich geen eten kunnen permitteren of niet voldoende middelen hebben om de school voor hun kinderen te bekostigen”, sprak hij zich uit bij Europe 1.
Marcus Rashford
De aanvaller van Manchester United is een schoolvoorbeeld op vlak van liefdadigheid. In 2019 zette hij al een campagne op poten om voedsel te bedelen aan de daklozen in Manchester. Het geringe effect van de actie zette Rashford evenwel aan het denken. Hij wou hoger mikken en richtte zich tot de organisatie FareShare, die werkzaam is binnen hetzelfde domein.
De Engelse international bracht de organisatie in de media en het effect is onmiddellijk merkbaar: en inzameling leverde 20 miljoen pond op. “De voorbije jaren lagen de maximale donaties door het grote publiek op 200.000 pond”, verklaarde CEO Lindsay Boswell.
Daarnaast tikte Rashford de regering tot drie keer toe op de vingers in verband met voedelschaarste. Dankzij zijn lobbywerk kregen kansarme kinderen gratis maaltijden tijdens de schoolvakanties.

Neymar
De Braziliaanse superster laat zich vaak in negatieve zin opmerken door zijn uitgaansleven, bling bling en steun aan voormalig extreemrechts president Jair Bolsonaro. Toch steunt Neymar ook veel goede doelen.
In 2018 ging hij samen met Lionel Messi een samenwerking aan met Mastercard. Bij elk doelpunt van de spelers werden er 10.000 maaltijden geschonken door de onderneming aan het World Food Programme in de strijd tegen honger en ondervoeding in Zuid-Amerika.
Bovendien doneerde hij 1 miljoen euro aan families met coronaslachtoffers in zijn land. Ook Unicef zou een gelijkaardig bedrag ontvangen hebben van Neymar.

Maria Sharapova
De Russische voormalige nummer 1 in het vrouwentennis domineerde de tennisbanen tijdens haar topjaren en maakte gretig gebruik van de media-aandacht om goede doelen te steunen. Zo was ze van 2007 tot 2016 ambassadrice voor het ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties op het Afrikaanse continent.
Voorts deed ze onder meer schenkingen aan de families van de kinderen van de Beslan-gijzelingen en de projecten na Tsjernobyl.

Serge Ibaka
De momenteel clubloze Serge Ibaka heeft zijn beste jaren reeds achter de rug in de NBA. De Congolese Spanjaard liet niet na om zijn geboorteland, de Republiek Congo, van steun te voorzien. Ook Ibaka richtte een eigen fonds op.
Als ambassadeur van Unicef maakte hij 500 dollar over voor elke counter in de play-offs. Vooral in zijn geboortestad Brazzaville toonde Ibaka zich actief met een donatie van 300.000 dollar voor de re-integratie van jongeren op de arbeidsmarkt.

Yuna Kim
Yuna Kim, een ster en misschien wel legende in het kunstschaatsen, schitterde zowel op als naast het ijs. De Koreaanse is goodwillambassadeur van Unicef. "Ik wil mijn positieve persoonlijke ervaring gebruiken om de kinderen in Haïti en de miljoenen kwetsbare kinderen over de hele wereld te helpen”, gaf ze daarover te kennen.
Tijdens haar carrière schonk ze haar inkomsten aan humanitaire doelen zoals de slachtoffers van de tsunami in Japan en Syrische kinderen die in oorlogsklimaat leven. Ze bindt eveneens de strijd aan tegen de genderongelijkheid.

Meest gelezen
Lees meer over Basketbal
-
Praag organiseert in april Final Four van de EuroLeague basket vrouwen
De Final Four van de Euroleague basket voor vrouwenteams vindt van 14 tot 16 april plaats in de Tsjechische hoofdstad Praag. Dat maakte de Europese basketfederatie maandag bekend.
-
Behalen Antwerp Giants vier op een rij in de Elite Gold?
Antwerp Giants zijn goed begonnen aan de Elite Gold in de BNXT League. De Giants hebben al drie keer op rij kunnen winnen en zitten in een goede flow. De volgende tegenstander is Donar Groningen en ook zij moeten eraan geloven. Daarna is het de beurt aan Den Bosch: de leider in de Elite Gold.
-
James weigert voetoperatie om zich klaar te stomen voor de play-offs
LeBron James, de superster van de LA Lakers heeft, na de nederlaag van zijn team tegen de Chicago Bulls afgelopen zondag aangekondigd dat hij een voetoperatie heeft geweigerd omdat hij alles op alles wil zetten om de Lakers naar de play-offs te leiden.
-
LA Lakers verliezen bij terugkeer van James, ook Golden State en Dallas struikelen
De LA Lakers hebben zondag bij het wederoptreden van LeBron James een 108-118 nederlaag moeten slikken tegen Chicago. Ook Golden State en Dallas leden kostbare verliespartijen in de strijd om de play-offs.
-
Vlotte zege voor Oostende in topper tegen Den Bosch
Op de derde speeldag in de Elite Gold heeft Oostende de topper tegen Den Bosch vlot gewonnen. De Belgische kampioen won met 82-56. Bij de rust was het 40-31. Pas in het slotkwart (28-10) sloeg Oostende de kloof. Olivier Troisfontaines was met 17 punten topscorer van de partij en ook Breein Tyree (15) en Nikola Jovanovic (14 ptn, 9 rbds) leverden een stevige bijdrage aan de zege.
-
'Rebound': het verhaal van Sebastien Bellin, van overlever van aanslagen tot Iron Man
Veerkracht kent geen grenzen. Kijk maar naar Sebastien Bellin. De ex-basketprof raakte zwaargewond aan zijn benen tijdens de terreuraanslag van 22 maart 2016 in Brussels Airport maar hij vocht terug en nam vorig jaar met succes deel aan de Iron Man triatlon in Hawaï. De documentaire ‘Rebound’, morgen te zien op Canvas, volgt zijn verhaal, van de aanslagen tot in Hawaï.
-
Denver verslaat Milwaukee in clash tussen twee leiders
In de NBA stond zaterdagavond de topper tussen Denver en Milwaukee op het programma, de leiders in de Western en Eastern Conference. De Nuggets trokken voor eigen publiek met 129-106 aan het langste eind tegen de Bucks.
-
Julie Allemand hervalt in hamstringblessure
Belgian Cat Julie Allemand staat door een nieuwe hamstringblessure drie weken aan de kant. Dat maakte haar Franse club Lyon bekend.
-
Antwerp Giants en Mechelen winnen vlotjes, Aalst boekt ruime zege dankzij Price
De Antwerp Giants en Mechelen hebben zaterdag makkelijke overwinningen behaald in de Elite Gold van de BNXT League basketbal. De Giants haalden het met 83-63 van Aris Leeuwarden, Mechelen won met ruime 101-62 cijfers van Zwolle. Beide ploegen blijven ongeslagen na drie wedstrijden en staan mee op kop in de tussenstand.
-
Memphis heeft ticket voor play-offs op zak
De Memphis Grizzlies hebben zich vrijdagavond verzekerd van een plaats in de play-offs van de NBA. Ze deden dat met een klinkende 151-114 overwinning tegen de Houston Rockets.
-
Charleroi en Limburg United lijden nederlagen, Luik houdt punten thuis
Limburg United en Spirou Charleroi hebben vrijdag niet kunnen winnen in de Elite Gold van de BNXT League basketbal. Limburg United moest met 70-73 de duimen leggen voor Leiden, Spirou Charleroi incasseerde een 68-71 nederlaag tegen Donar Groningen.
-
Youngsters van Oostende nemen deel aan eerste Champions League basket U18
Basketbalclub Oostende vaardigt een team af naar de eerste editie van de Champions League basket voor spelers tot 18 jaar, volgende maand in het Turkse Bursa.
-
Spirou Basket - Donar Groningen
-
Cleveland gaat in slotseconde voorbij Brooklyn
Isaac Okoro kroonde zich donderdagavond tot matchwinnaar bij de Cleveland Cavaliers in de NBA-wedstrijd op het terrein van de Brooklyn Nets. Met een rake driepunter op 0,7 seconden van het einde bezorgde hij de bezoekers de zege. Het duel in het Barclays Center in New York eindigde op 114-116.
-
Na de derde operatie: een nieuwe kans of ‘over and out’ voor Lonzo Ball in de NBA?
Door toedoen van een reeks fysieke kwalen hebben NBA-fans de 25-jarige Bulls-speler Lonzo Ball al sinds januari 2022 niet meer in actie gezien. En hij zou weleens het hele seizoen 2023-2024 kunnen missen.
-
Serge Crevecoeur vanaf 1 juni opnieuw aan het hoofd van Brussels
Serge Crevecoeur keert vanaf 1 juni terug naar Brussels om de coaching bij de eerste ploeg over te nemen. Dat heeft de club uit de BNXT-League, de Belgisch-Nederlandse basketcompetitie, donderdag aangekondigd.
-
Wouter Willems moet nieuwe knieoperatie ondergaan
Leuven Bears zal het nog een hele tijd zonder Wouter Willems moeten stellen. De basketbalclub bevestigt donderdag dat de point guard een nieuwe ingreep aan de knie moet ondergaan.
-
Ja Morant keert na schorsing terug bij winnend Memphis
De Amerikaanse basketvedette Ja Morant heeft in de NBA zijn comeback gemaakt bij de Memphis Grizzlies na een schorsing van acht wedstrijden. Voor eigen publiek hielp de 23-jarige All-Star mee aan een 130-125 overwinning tegen staartploeg Houston.
-
Spirou Charleroi ontvangt Groningen en wil zijn zegereeks verderzetten
Met twee overwinningen in evenveel wedstrijden is Spirou Charleroi goed begonnen aan de Elite Gold van de BNXT League. In hun thuiswedstrijd tegen Groningen zullen ze verder moeten gaan op dat elan.
-
Clippers-sterkhouder Paul George weken out door knieblessure
Paul George, speerpunt van de Los Angeles Clippers, heeft een blessure aan de rechterknie opgelopen en zal twee tot drie weken buiten strijd zijn. Dat maakte de Californische NBA-club woensdag bekend.