Vrouwelijke regisseurs in de kijker
Door Pickx

Deel dit nieuws
The Woman King - Gina Prince-Bythewood
In 'The Woman King' kruipt Viola Davis in de huid van Nanisca, een doorgewinterde krijger die de volgende generatie rekruten traint om te vechten tegen een groter rivaliserend Afrikaans koninkrijk en Europese slavenhandelaren. De film brengt de echte krijgersvrouwen van het 19e eeuwse koninkrijk Dahomey, gelegen in het huidige Benin, in beeld. Een verhaal dat in veel opzichten een sprong in het diepe is voor een grote Hollywoodstudio.
Gina Maria Prince-Bythewood is een Amerikaanse filmregisseur en scenarioschrijver. Ze begon haar carrière in 1990 met televisieseries, maar heeft ondertussen ook een paar succesvolle films op haar naam staan. Ze werd de eerste zwarte vrouw die een kaskraker gebaseerd op een comic book regisseerde: 'The Old Guard' met Charlize Theron. Prince-Bythewood verdiende nominaties voor Beste Regisseur bij de Critics' Choice Movie Awards en de British Academy Film Awards voor 'The Woman King' (2022).
Women Talking - Sarah Polley
Sarah Polley baseerde zich voor haar film op de gelijknamige roman van Miriam Toews uit 2018. Die verhaalt over een groep vrouwen in een afgezonderde religieuze gemeenschap die verkracht worden door mannen in hun groep. Ze zitten samen om te beslissen hoe ze verder gaan. Vechten ze voor hun rechten in de gemeenschap of verlaten ze het afgelegen dorp om er nooit meer terug te keren?
In de cast van ‘Women Talking’ vinden we naast Rooney Mara (‘Carol, ‘The Girl with the Dragon Tattoo’), Claire Foy (‘The Crown’), Jessie Buckley (‘Men’, ‘The Lost Daughter’), Frances McDormand (‘Nomadland’) en Judith Ivey (‘What the Deaf Man Heard’) de legendarische Canadese actrice Sheila McCarthy terug. Haar zou je kunnen kennen van ‘The Umbrella Academy’, ‘Orphan Black’ of haar doorbraakrol in ‘I’ve Heard the Mermaids Singing’. De cast is er in elk geval een van hoog niveau. De film werd genomineerd voor twee Oscars, in de categorieën Beste Film en Beste Aangepaste Scenario. Die laatste nominatie werd verzilverd.
She Said - Maria Schrader
‘She Said’ is gebaseerd op het onderzoek en het bijbehorende boek van New York Times-journalisten Jodi Kantor en Megan Twohey. Zij schreven over het jarenlange misbruik in Hollywood door onder anderen Harvey Weinstein. Het journalistieke onderzoek lag aan de basis van de val van de producent en de lancering van de #MeToo-beweging.‘She Said’ is de eerste Engelstalige film van de Duitse Maria Schrader, die ook de miniserie ‘Unorthodox’ gemaakt heeft. Zoe Kazan (‘The Big Sick’, ‘The Plot Against America’) en Carey Mulligan (‘The Great Gatsby’, ‘Promising Young Woman’) kruipen in de huid van de twee journalistes die voor hun werk de Pulitzerprijs in ontvangst mochten nemen, de meest prestigieuze prijs in de journalistiek.
Lady Bird - Greta Gerwig
Christine "Lady Bird" (Saoirse Ronan) is een Californische middelbare scholiere die weg wil van haar liefhebbende maar uiterst strenge moeder (Laurie Metcalf). Die laatste is verpleegster en werkt hard om haar gezin te onderhouden sinds haar man zijn baan verloor. Lady Bird bedenkt ondertussen een plan om weg van huis te studeren. Uiteindelijk krijgt ze de mogelijkheid om te studeren aan een universiteit aan de oostkust, waar ze student wordt in New York.Dit autobiografische verhaal resulteert in het bekroonde debuutfilm van Greta Gerwig. 'Lady Bird' werd in maar liefst vijf categorieën genomineerd tijdens de Oscars van 2018, waaronder Beste Regisseur. Maar naast een resem nominaties sleepte de film ook een aantal prijzen in de wacht, waaronder twee Golden Globes.
Don’t Worry Darling - Olivia Wilde
'Don't Worry Darling' vertelt het verhaal van Alice en Jack, een echtpaar dat in de jaren vijftig in een afgelegen gemeenschap in de Californische woestijn woont. Maar het leven van de huisvrouw wordt overhoopgehaald door vreemde gebeurtenissen en ze verdenkt haar man en de andere mensen van de gemeenschap ervan een duister geheim te verbergen. Niets is wat het lijkt in deze thriller...Na haar debuut 'Booksmart', is dit de tweede speelfilm van regisseur Olivia Wilde! Volgens Wilde is haar psychologiche thriller geïnspireerd door meesterwerken als 'The Matrix', 'The Truman Show' en 'Inception' en is de film opgevat als een ode aan scenario's die de grenzen van de verbeelding verleggen.
Nomadland - Chloé Zhao
Frances McDormand gooide wereldwijd hoge ogen met ‘Nomadland’. Naast haar werk als hoofdrolspeelster, werkte ze ook achter de schermen mee als producent, twee rollen waarvoor ze een Oscar in ontvangst mocht nemen in 2021 (beste actrice in een hoofdrol en beste film). ‘Nomadland’, van de Chinees-Amerikaanse regisseur Cloé Zhao, is een fascinerende ode aan menselijkheid, onafhankelijkheid en avontuur.
McDormand speelt de rol van Fern, een vrouw die na de sluiting van de gipsmijn in haar woonplaats op het platteland van Nevada besluit om met haar busje de wijde wereld in te trekken. Als moderne nomade maakt ze kennis met de veerkracht en vindingrijkheid van een ander soort samenleving. In dit verhaal over hoop ontmoet Fern andere nomaden die zich opwerpen als de mentors in haar nieuwe leven in het uitgestrekte en adembenemende landschap van het Amerikaanse westen.
Maar dat is niet alles! In de Female directors-collectie van de VOD-catalogus vind je ook: 'Good Luck to You, Leo Grande', 'Wonder Woman', 'The Power of the Dog', 'Marry Me', 'Little Women' en 'The Piano'.
De Female Directors-collectie is beschikbaar in de Pickx VOD-catalogus.
Meest gelezen
-
1
Films
Lynn Van Royen over 'Arcadia': “Ik hoop dat we ons durven verzetten als onze maatschappij ooit in die richting evolueert"
-
2
Nieuws
Expositie 'Happiness' op Kunstberg in Brussel wil bezoekers onderdompelen in kunst
-
3
Films
Deze nevenpersonages hebben echt 'main charachter energy'
-
4
Nieuws
Aantal slachtoffers van tropische storm Freddy loopt op tot 676 in Malawi
-
5
Series
Dit heeft Pickx+ voor jou in petto in april
Lees meer over Films
-
Dit heeft Pickx+ voor jou in petto in april
Zoals elke maand heeft Pickx+ weer heel wat nieuw kijkvoer klaarliggen. Met beklijvende documentaires en vertrouwde, huisgemaakte reeksen valt er komende maand weer heel wat te beleven op deze zender.
-
Lynn Van Royen over 'Arcadia': “Ik hoop dat we ons durven verzetten als onze maatschappij ooit in die richting evolueert"
Met de futuristische prestigereeks ‘Arcadia’ zet actrice Lynn Van Royen zich nog maar eens vol in de schijnwerpers. Na eerder glansrollen in topreeksen als ‘Beau Séjour’ en ‘Tabula Rasa’ koos ze opnieuw voor een project dat de vertrouwde Vlaamse fictie overstijgt.
-
Deze nevenpersonages hebben echt 'main charachter energy'
In films en tv-series zorgen secundaire personages graag voor wat extra drama, om zich toch even de hoofdrol te voelen. Pickx vertelt je meer over de personages die telkens weer de show stelen als ze in beeld komen.
-
Nieuwe film van Scorsese geselecteerd voor Cannes
'Killers of the Flower Moon', de nieuwe film van regisseur Martin Scorsese met acteurs Leonardo DiCaprio en Robert De Niro, is geselecteerd voor het filmfestival van Cannes. Dat maakte de organisatie vrijdag bekend. Het is niet bekend of de film deel zal uitmaken van de Officiële Competitie.
-
‘Wellmania’ op Netflix: de zoektocht naar welzijn van Celeste Barber
De Australische comedienne Celeste Barber speelt de hoofdrol in ‘Wellmania’, een nieuw comedydrama dat sinds enkele dagen op Netflix prijkt. Net zoals het vorige werk van de actrice gaat de serie over thema’s als body positivity en je goed voelen in je vel. Pickx geeft je alles mee wat je moet weten over de serie.
-
De bekende koppen in het tweede seizoen van ‘The Missing’, nu op Pickx+
Het tweede seizoen van de mysterieuze anthologieserie ‘The Missing’ is binnenkort te zien op Pickx+ en in de op aanvraag-catalogus van de tv-optie Pickx Mix. In het eerste seizoen speelden James Nesbitt en Frances O’Connor de hoofdrollen, het tweede pakt uit met een nagenoeg nieuwe cast. Een overzicht.
-
Pickx blikt terug op de beste momenten uit maart
Time flies when you're having fun! De klok is ondertussen een uurtje verder gedraaid en volgens de kalender zitten we in het begin van de lente. Dat wil zeggen: maart loopt op zijn einde. Alvorens we in april duiken, zet Pickx nog even de hoogtepunten van de afgelopen maand op een rijtje.
-
Christopher Walken op tram 8: de glansrollen van de Oscarwinnaar
De Amerikaanse acteur Christopher Walken blaast vandaag tachtig kaarsjes uit. Naar aanleiding van deze heugelijke mijlpaal lijst Pickx de vijf beste rollen op in de rijke carrière van deze Oscarwinnaar.
-
Dit moet je weten over het nieuwe seizoen van ‘Blind Gekocht’: winnares ‘Huizenjagers’ vervangt makelaar Béa
Vanaf donderdag 6 april kan je op Play4 opnieuw terecht voor een seizoen van ‘Blind Gekocht’. Na het succes van de eerste vier seizoenen werkt de zender al sinds april 2022 aan een vervolg, want de oproep voor nieuwe kandidaten ging toen al online. Maar wat is er nieuw dit jaar? En hoe zoek je een huis in tijden van een economische crisis? Pickx zocht het voor je uit.
-
‘The Power’, een langverwachte serie die het patriarchaat uitdaagt
Op Prime Video is nu de nieuwe serie ‘The Power’ te zien, gebaseerd op de roman van Naomi Alderman. In deze reeks zien we hoe tienermeisjes over de hele wereld plots elektrische superkrachten ontwikkelen, een fenomeen dat de maatschappij op zijn kop zal zetten.
-
Acteur Johan Leysen is op 73-jarige leeftijd overleden
De acteur Johan Leysen is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de VRT.
-
Acteur Johan Leysen is op 73-jarige leeftijd overleden
-
‘Brian Wilson: Long Promised Road’ (Canvas): het geniale brein achter The Beach Boys
Canvas zendt vanavond ‘Brian Wilson: Long Promised Road’ uit, een documentaire gewijd aan de legendarische songwriter en medeoprichter van The Beach Boys. Pickx serveert een ‘best of’ van Wilsons songschrijfkunsten, die de iconische Amerikaanse surfrockband op een golf van populariteit deed surfen.
-
Het einde van huidige DC Extended Universe nadert: deze films komen er nog aan!
Vrijdagavond 31 maart kan je op Play4 kijken naar ‘Wonder Woman’. De film komt voort uit de superheldenreeks van DC Extended Universe, maar daar staan grote veranderingen op til. Met de komst van een nieuw management wil de franchise komaf maken met het verleden waarin films tegenvallende resultaten lieten optekenen. Pickx vertelt je meer over wat we al weten over de veranderingen en aankomende films.
-
5 keren dat een Celine Dion-nummer de show stal in een film of serie
Vandaag vieren we feest, want niemand minder dan Celine Dion mag 55 kaarsjes uitblazen. De wereldberoemde nachtegaal heeft een heel resem hits op haar naam staan en ter ere van haar verjaardag schijnt Pickx een licht op die nummers die de show stalen op televisie of in een film.
-
Dit zijn de beste personages uit het tien jaar oude ‘Orphan Black’
Tien jaar geleden werd er met ‘Orphan Black’ een gloednieuwe sciencefictionserie op de wereld losgelaten. De reeks kreeg vijf seizoenen en bleek een schot in de roos te zijn. Ter gelegenheid van de verjaardag van ‘Orphan Black’ lijst Pickx enkele van de vele interessante personages op die deze serie zo goed maakte.
-
Maak je klaar voor de verjaardagseditie van het Millenium Festival
Van 26 maart tot 6 april wordt in verschillende bioscopen in Brussel de 15e editie van het Milleniumfestival gehouden, dat documentaires promoot. Pickx vertelt je er meer over.
-
Dit wist je vast nog niet over Tim Burtons 'Beetlejuice'
In 1988 kwam een van Tim Burtons grootste klassiekers uit: 'Beetlejuice'. De film gaat over het overleden echtpaar Adam en Barbara, die een poging doen de familie af te schrikken die in hun oude huis is getrokken. Als dat niet lukt, roepen ze de hulp in van de ondeugende geest Beetlejuice. Pickx vertelt je wat je waarschijnlijk nog niet wist over de film.
-
Quentin Tarantino wil in de herfst "tiende en laatste" film opnemen
De Amerikaanse filmregisseur Quentin Tarantino is van plan om de tiende film, de laatste van zijn carrière, "in de herfst" op te nemen. Dat zei hij woensdag tijdens een interview in Parijs.
-
Win met de film ‘Oeps! Kids Overboord’ 4 tickets voor ZOO Antwerpen
‘Oeps! Kids Overboord’ is geïnspireerd op het verhaal van de Ark van Noah. De film volgt de avonturen van Finny en Leah die samen op een boot zitten met hun voedselvoorraad. Naar aanleiding van de release van de film in de on demand-catalogus van Proximus Pickx geven we niet alleen 2 x 4 tickets weg om met het gezin naar ZOO Antwerpen te trekken, maar ook 10 keer het gezelschapsspel ‘Doe een dier na’. Succes!