Waarom Pommelien Thijs hét aanstormende talent van de Vlaamse showbizz is
Een van de grote sterren op de komende editie van de MIA’s wordt ongetwijfeld Pommelien Thijs. Niet alleen zal ze daar live optreden, ze werd ook genomineerd in liefst vijf categorieën. Maar wie is Pommelien Thijs (21) precies? Geen evidente vraag om te beantwoorden, want ze heeft zoveel gedaantes en talenten. Van acteren en zingen, tot ontwerpen en regisseren.
Door Pickx

Deel dit nieuws
Als hoofdrolspeelster in de populaire Ketnet-reeks ‘#LikeMe’ mocht Pommelien Thijs haar twee grootste passies delen: zingen en acteren. Wanneer de Nederlandse zanger Jaap Reesema haar eind 2020 dan ook nog eens vroeg om samen een duet op te nemen, was haar zangcarrière definitief gelanceerd. ‘Nu wij niet meer praten’ bereikte de eerste plaats van de Vlaamse én de Nederlandse hitlijsten. Sony Music was er als de kippen bij om de rising star aan het Vlaamse showbizzfirmament een platendeal onder de neus te schuiven.
Thijs was met de hoofdrol in ‘#LikeMe’ niet aan haar proefstuk toe. Al sinds 2010 was ze te zien op Ketnet, eerst als 9-jarige in ‘Ketnet Kookt’, later in ‘De Zoo-reporters’. Intussen speelde ze ook in musicals, en in 2012 kreeg ze de hoofdrol in ‘Annie’. In 2014 kreeg ze met ‘Labyrinthus’ haar eerste filmrol. Met haar musicalervaring was het al duidelijk dat ze een dijk van een stem had, in de wieg gelegd voor een carrière in de entertainmentsector. Intussen acteerde ze ook in de succesvolste Vlaamse kerstfilm ooit: ‘De Familie Claus’ (op Netflix te zien).
2023 brengt nog meer Pommelien Thijs. Naast haar rol in ‘#LikeMe’ zal ze ook te zien zijn in de nieuwe VRT-fictiereeks ‘Knokke Off’ en in de derde film van ‘De Familie Claus’. Op de MIA’s zal ze begin dit jaar een van dé sterren zijn. Ze geeft in Paleis 12 een live optreden en maakt kans op vijf awards: Doorbraak, Nederlandstalig, Solo Vrouw, Hit Van Het Jaar en Videoclip (met haar single ‘Ongewoon’). Over videoclips gesproken: die maakt ze ook gewoon zelf.
Gevoel voor mode
Maar de zangeres en actrice heeft vele passies. Ook mode is er daar een van. Zo kaapte ze op de recente awardshow van de Gouden K’s alle aandacht met haar opvallende outfit, een gevederd topje met in het midden een groot, open hart. “De fans zijn altijd zo lief. Ze tonen heel vaak een hartje als ze me zien. En vandaag wint '#LikeMe' als serie maar bovendien werd ik ook solo bekroond met beste song, de prijs die ik het liefst wou winnen. Met mijn outfit geef ik gewoon een hartje terug aan iedereen. Meer moet je daar niet achter zoeken”, verklaarde ze achteraf.
De kleur van het topje was groen, en ook dat was geen toeval, want het is de favoriete kleur van Pommelien. In die mate zelfs dat het haar trademark werd. Of toch sinds de zomer, want ze houdt het nu al een half jaar vol om telkens in die kleur in het openbaar te verschijnen.
Vorig jaar was dat nog niet het geval, maar ook toen deed ze al hoofden draaien met haar gewaagde kledijkeuze op de rode loper van de MIA’s. Een topje bestaande uit zo’n driehonderdtal lipjes van frisdrankblikjes. Eigenhandig in elkaar geknutseld door Thijs. Dat doet ze trouwens wel vaker, zo maakte ze recent ook een jurk uit mos voor de clip van haar nieuwe single ‘Zilver’. Die keuze voor het groene gewas, stroomt voort uit haar eco-activisme, ze reist amper met het vliegtuig en eet vegetarisch. Ze werkt ook aan een eigen naaiboek, dat ooit gepubliceerd zal worden. Enige smet op die blitzcarrière: haar studies biologie moest ze vroegtijdig stopzetten.
De liveshow van de MIA's is op donderdag 26 januari te bekijken vanaf 20u40 op Eén en Pickx+. Bekijk een pre- en aftershow rond de MIA's live op Pickx+.

Meest gelezen
-
1
Muziek
Win tickets voor "Jardin féerique" met het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Luik
-
2
Films
Tijd voor de Ensors: dit zijn de genomineerden voor de Vlaamse filmprijzen
-
3
Muziek
Compact Disk Dummies vieren tien jaar ‘The Reeling’: “Sommige nummers leiden een eigen leven”
-
4
Films
Waarom Paul Mescal "the next big thing" wordt in Hollywood
-
5
Festivals
Deze Belgische bands zetten deze zomer het festivalseizoen in vuur en vlam
Lees meer over Muziek
-
Deze Belgische bands zetten deze zomer het festivalseizoen in vuur en vlam
De Belgische muziekweek loopt ten einde. Maar niet getreurd, onze Belgische talenten zijn ook dit jaar weer goed vertegenwoordigd tijdens het festivalseizoen. Pickx zet de bands en artiesten op een rij die je deze zomer niet mag missen.
-
Compact Disk Dummies vieren tien jaar ‘The Reeling’: “Sommige nummers leiden een eigen leven”
‘Mess With Us’, de eerste EP van Compact Disk Dummies, en bij verlenging de doorbraakhit ‘The Reeling’, bestaan tien jaar. Ter gelegenheid organiseren broers Lennert en Janus Coorevits op 10 februari een feestje in VIERNULVIER (de voormalige Vooruit) en komt een minidocumentaire uit over de beginjaren van hun band. “De beginperiode is getypeerd door onbevangenheid. We deden gewoon iets”, zeggen de broers in een interview met Pickx.
-
Wordt Beyoncé de artiest met de meeste Grammy's ooit?
Zondag worden de 65ste Grammy Awards, de belangrijkste prijzen uit de muziekindustrie, uitgereikt in de Crypto.com Arena in het Amerikaanse Los Angeles. Beyoncé is genomineerd voor negen Grammy's, voornamelijk voor muziek van haar album 'RENAISSANCE'. Ze heeft nu evenveel Grammy-nominaties verzameld als haar echtgenoot Jay-Z, goed voor een duizelingwekkend record van 88 nominaties. Als ze zondagavond vier nominaties weet te verzilveren, wordt ze de artiest met de meeste Grammy's ooit.
-
Win tickets voor "Jardin féerique" met het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Luik
Beginnende met vijf pianostukken, geschreven voor de kinderen van een bevriende beeldhouwer, componeerde Maurics Ravel het ballet voor orkest "Ma Mère l'Oye" (1912), een van de mooiste werken van de Franse muziek, waarin hij zijn favoriete thema's combineerde: de wereld van de kindertijd, exotica en sprookjestuinen. Het meesterwerk van de Luikse componist Joseph Jongen Symphonie concertante (waarvan de 150e verjaardag wordt gevierd in 2023) werd door Eugène Ysaÿe ooit beschreven als "een werk voor twee orkesten, zo spectaculair en rijk is de orgelpartij."
-
Britse zanger en pedofiel Gary Glitter na acht jaar weer op vrije voeten
De Britse artiest Gary Glitter is vervroegd vrijgelaten, meldt The Independent. De 78-jarige zanger heeft vrijdag na acht jaar de gevangenis in het Engelse Portland verlaten. In 2015 werd hij veroordeeld tot een celstraf van zestien jaar voor het seksueel misbruiken van drie minderjarige meisjes in de jaren 70.
-
Ook The Killers en Florence and the Machine komen naar Pukkelpop
Nadat eerder deze week al bekend was geraakt dat Billie Eilish, Angèle en Anne-Marie dit jaar naar de Pukkelpop komen, hebben de organisatoren nu ook de zondagse headliners bekendgemaakt. The Killers en Florence and the Machine treden op 20 augustus op de festivalweide in Kiewit bij Hasselt.
-
dEUS headliner op slotdag van Live is Live in Antwerpen
De Antwerpse rockband dEUS mag op zondag 25 juni een thuismatch spelen op het festival Live is Live op Linkeroever. dEUS wordt zelf de headliner van de slotdag van het festival én mag mee beslissen over de rest van de affiche die dag.
-
Laura Tesoro @ Trix Zaal, Antwerpen
-
Rolo Tomassi @ Trix Club, Antwerpen
-
Heriot @ Trix Club, Antwerpen
-
Holy Fawn @ Trix Club, Antwerpen
-
Brutus @ Ancienne Belgique, Brussel
-
ODO @ Ancienne Belgique, Brussel
-
PJDS @ Ancienne Belgique, Brussel
-
Angèle en Anne-Marie naast Billie Eilish op Pukkelpopaffiche
Pukkelpop heeft zijn eerste drie namen bekendgemaakt. Op de wei in Kiewit zullen dit jaar Angèle, Anne-Marie en Billie Eilish het podium beklimmen.
-
Nieuwe eigenaar bevestigt editie van Gent Jazz in 2023
Er zal deze zomer een editie van Gent Jazz georganiseerd worden. Dat bevestigt de nieuwe eigenaar vandaag aan Belga.
-
‘Future Perfect’: het eerste Belgische NFT-only album
Deze week vieren we de Week van de Belgische Muziek. Hoe kan dat beter dan door een nieuw album voor te stellen van een groep van eigen bodem? ‘Future Perfect’ is de nieuwste plaat van het Gentse muziekkoppel Charlotte Caluwaerts & Reinhard Vanbergen. En het is tegelijkertijd ook het allereerste Belgische NFT-only album. Pickx vertelt je er meer over.
-
Fund Belgian Music doet de boeken toe na drie jaar en 189 muziekprojecten
Na drie jaar houdt het Fund Belgian Music ermee op. Dankzij het enorme succes dat het fonds had tijdens de coronapandemie, besloten medeoprichters Sabam en PlayRight om hun nauwe samenwerking ook in 2023 voort te zetten.
-
Dirty honey
-
Johannes is zijn naam @ De Roma 2 Februari 2023