Zero to hero: de cast van culthit 'Freaks and Geeks'
Door Pickx

Deel dit nieuws
‘Freaks and Geeks’ kwam uit in 1999, maar bleef toen onder de radar. Het matige succes, gepaard met conflicten tussen bedenker Paul Feig en zender NBC, zorgde ervoor dat er geen tweede seizoen werd besteld. Maar die eerste 18 afleveringen gingen wel de geschiedenis in. De tienerkomedie is een culthit geworden en voor wie graag terugblikt op de debuutjaren van grote sterren is het een waar pareltje. Veel van de hoofdrolspelers was namelijk een veel langere tijd in de spotlights beschoren dan de serie.
Linda Cardellini
Laten we beginnen bij het personage wiens standpunt we het vaakst volgen in ‘Freaks and Geeks’. Linda Cardellini speelt de rol van Lindsay Weir, die probeert om bij een nieuwe groep vrienden te horen. Eerder had de actrice al bijrollen gehad in series als ‘3rd Rock from the Sun’ (een reeks die later zeker nog in deze artikelreeks zal terugkeren), ‘Boy Meets World’ en ‘Kenan & Kel’. In ‘Freaks and Geeks’ speelde ze haar eerste grote rol en toen de serie dan toch een groter publiek vond, was ook haar carrière definitief gelanceerd. Ze was te zien op de televisie in reeksen als ‘ER’, ‘Mad Men’, ‘Bloodline’ en recent ‘Hawkeye’, en op het grote scherm in ‘Brokeback Mountain’, ‘Avengers: Age of Ultron’, ‘Green Book’, ‘Capone’ en talloze andere titels. Ze is intussen een vaste waarde in Tinseltown. Wie een ingetogen en elegante dame nodig heeft, belt Linda Cardellini. Dat is wel wat anders dan het meisje in die veel te grote legergroene jas uit ‘Freaks and Geeks’.
Je kan Linda Cardellini bewonderen in 'Green Book' in onze Proximus VOD-catalogus en in de populaire serie 'Dead to me', in 'Bloodline' en 'Scooby Doo' op Netflix! Meer info over de tv-optie 'Pickx All Stars' (inclusief Netflix) of het Netflix-aanbod via Proximus Pickx vind je hier terug.

James Franco
In de serie ontstaat er een bijzondere band tussen Lindsay en James Franco’s personage Daniel Desario. De toen nog maar 21-jarige Franco had alleen nog meer piepkleine rolletjes achter de kiezen toen hij ineens opgevoerd werd in ‘Freaks and Geeks’ als de coole, rebelse en afstandelijke Daniel. Kort nadien brak hij helemaal door toen hij de rol van Harry Osborn speelde in Sam Raimi’s ‘Spider-Man’-films. De filmrollen stapelden zich op, met als voorlopig hoogtepunt misschien wel survivaldrama ‘127 Hours’. Intussen is hij ook regisseur. Hij heeft intussen een twintigtal films gemaakt, maar ‘The Disaster Artist’, over de “slechtste filmmaker ter wereld” Tommy Wiseau, is zijn bekendste werk.
Je kan James Franco zien schitteren aan de zijde van Seth Rogen in 'The Interview' in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.
Je vindt ze allebei ook terug in 'This Is the End' op Netflix. Meer info over de tv-optie 'Pickx All Stars' (inclusief Netflix) of het Netflix-aanbod via Proximus Pickx vind je hier terug.

Seth Rogen
Een van de producers achter ‘Freaks and Geeks’ was Judd Apatow. Die ontwikkelde in de jaren nadien een formule voor comedyfilms met grotendeels geïmproviseerde dialogen, die dankzij het rauwe komische talent en de charme van zijn hoofdrolspelers altijd hits werden. Omdat hij altijd bleef geloven in de cast van ‘Freaks and Geeks’, voerde hij die acteurs steevast op in films als ‘The 40 Year-Old Virgin’, ‘Knocked Up’ en ‘Pineapple Express’. De gemene deler in die films: Seth Rogen, een Canadese stand-up komiek die op 16-jarige leeftijd met zijn hele gezin naar Los Angeles verkaste om in ‘Freaks and Geeks’ te kunnen acteren. In de serie speelt hij de rol van Ken Miller, de beste vriend van Daniel. Nadat de serie initieel flopte, was het dankzij zijn vriendschap met Apatow dat Rogen kon blijven acteren en uiteindelijk wereldberoemd werd.

John Francis Daley
Het kleine broertje van Lindsay was de sociaal ietwat onderontwikkelde Sam, vertolkt door de toen 14-jarige John Francis Daley. Hij werd toen gelauwerd als een van de grootste tienersterren van het moment, maar met uitzondering van een terugkerende rol in 'Bones’, was hij nadien niet zo vaak meer op het scherm te zien. Hij richtte zijn aandacht namelijk meer naar het werk achter de schermen, waar hij samen met Jonathan M. Goldstein een ijzersterk schrijvers- en regisseursduo vormt. Op hun palmares staan films als ‘Horrible Bosses’, ‘Vacation’, ‘Spider-Man: Homecoming’, ‘Game Night’ en de aankomende ‘Dungeons & Dragons’-film.

Jason Segel
Later speelde hij nog in '11:14' en op televisie in 'Undeclared'. Maar iedereen herinnert zich Segel natuurlijk als Marshall Eriksen, een onhandige en aandoenlijke rechtenstudent in 'How I Met Your Mother'. Daarna volgden filmrollen in komedies als 'Knocked Up' en 'Forgetting Sarah Marshall'. En dat was niet alles, want hij liet ook nog eens zijn muzikale talent blijken in de soundtrack van die laatste film.
‘Knocked Up’ is beschikbaar in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.

Martin Starr
‘Knocked Up’ is beschikbaar in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.

Samm Levine
‘Inglourious Basterds’ is beschikbaar in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.

Busy Phillips
Op het witte doek speelde ze ook talrijke bijrollen in bekende komedies als 'White Chicks', 'Made of Honor', 'He's Just Not That Into You' en 'I Don't Know How She Does It'. Haar bijrol in de serie 'Cougar Town' aan de zijde van Courteney Cox leverde haar zelfs een Golden Globe-nominatie op.
'I Don't Know How She Does It' is beschikbaar in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.

Gerelateerde onderwerpen
Meest gelezen
-
1
Films
Nieuw VRT-programma ‘Geld gezocht’ helpt de Vlaming budgettair te leven
-
2
Films
Wat je moet weten voor je aan het derde seizoen van 'Lupin' begint
-
3
Films
De Netflix-serie ‘Beckham’ neemt je mee in het leven van een wereldster
-
4
Films
Catherine Deneuve in de huid van Bernadette Chirac in ‘Bernadette’
-
5
Films
Achter de schermen bij 'Midsommar', vanavond op Pickx+
Lees meer over Series
-
‘SF8’, het Koreaanse antwoord op ‘Black Mirror’, komt naar Pickx+
De anthologieserie ‘SF8’, die omschreven wordt als het Zuid-Koreaanse equivalent van de Britse dystopische serie ‘Black Mirror’, is nu te zien op de zender Pickx+. De serie heeft het over thema’s als artificiële intelligentie, virtual reality, de teloorgang van het milieu en veel meer.
-
Eva De Roovere trapt nieuw seizoen van 'Circle of Live' af
Een nieuw seizoen van ‘Circle of Live’ begint en dat betekent dat vier Vlaamse artiesten klaar staan om in de studio bij Charlotte Leysen het beste van zichzelf te geven en hun hart uit te storten. In de eerste aflevering komt singer-songwriter Eva De Roovere aan bod, in heel het Nederlandstalige gebied bekend met de hit ‘Fantastig Toch’. Ze staat intussen al ruim 18 jaar op het podium met haar soloproject. In ‘Circle of Live’ brengt ze een greep uit haar rijke oeuvre.
-
Dit waren de hoogtepunten van september
De tijd vliegt, de eerste maand van het nieuwe schooljaar is alweer achter de rug. Naar goede gewoonte blikt Pickx aan het einde van de maand terug op enkele opmerkelijke gebeurtenissen in het film- televisie- en muzieklandschap in september.
-
Deze topseries zijn gebaseerd op podcasts
De afgelopen jaren hebben televisiereeksen en films die gebaseerd zijn op podcasts een flinke opmars gemaakt in Hollywood. Dit format heeft een gestage groei doorgemaakt dankzij enkele zeer populaire podcastshows. Ter gelegenheid van Internationale Podcastdag blikt Pickx terug op enkele series waarvan de verhalen gebaseerd zijn op audioverhalen.
-
Deze series wakkerden toerisme massaal aan
Filmtoerisme, ook wel bekend als set-jetting, het fenomeen waarbij toeristen massaal naar de locaties trekken waar hun favoriete films en series zijn opgenomen, wordt steeds populairder. Naar aanleiding van Wereld Toerisme Dag vandaag, blikt Pickx terug op enkele recente films en series die heel wat toeristen op de been brachten.
-
Horroriconen, Vikings en demonen in Pickx Mix in oktober
Abonnees met de tv-optie Pickx Mix krijgen de komende maand opnieuw heel wat niet te missen kijkvoer voorgeschoteld uit alle uithoeken van de wereld, van Scandinavië tot de Verenigde Staten en Japan.
-
Nieuwe seizoenen van geliefde series op Streamz in oktober
De komende maand pakt Streamz uit met het vervolg op enkele geliefde series, zoals ‘Our Flag Means Death’, ‘Yellowstone’ en ‘The Gilded Age’. Pickx blikt vooruit op het kijkvoer dat in oktober op Streamz te ontdekken valt.
-
De series om te bingewatchen na het laatste seizoen van ‘Sex Education’
Nu de successerie ‘Sex Education’ met de release van het vierde en laatste seizoen op 21 september officieel ten einde is gekomen, zijn veel fans op zoek naar iets nieuws. Voor wie afgelopen weekend het hele vierde seizoen van de serie al bingewatchte op Netflix, heeft Pickx enkele kijktips klaar.
-
Spanning en griezelen op Netflix in oktober
Het wordt weer wat frisser, en dat betekent dat Netflix voor je klaarstaat met vers kijkvoer om de avond gezellig voor de buis door te brengen. Dit zijn de nieuwe titels die je in oktober kan ontdekken op Netflix.
-
‘Domina’ (VRT Canvas): achter elke sterke man staat een sterkere vrouw
Vanavond zendt VRT Canvas de openingsaflevering van het tweede seizoen van ‘Domina’ uit, een historische dramareeks over Livia Drusilla, echtgenote van de eerste keizer van het Romeinse Rijk en een van de machtigste vrouwen in Rome ooit. Pickx maakt je warm voor deze fascinerende serie.
-
Dit zijn de mooiste rollen van Ben Platt
Vandaag mag acteur Ben Platt dertig kaarsjes uitblazen. Voor Pickx is deze heuglijke gebeurtenis reden genoeg om terug te blikken op de mooiste rollen die deze Amerikaanse acteur heeft gespeeld. Onder meer 'Pitch Perfect', zijn meest bekende wapenfeit, komt aan bod.
-
Dit zijn enkele minder bekende anekdotes over de hitserie 'NCIS'
Sinds de pilootaflevering van 23 september 2003 is 'NCIS' een van de meest populaire televisieseries in de Verenigde Staten geworden. Pickx blikt terug op enkele bijzondere anekdotes uit de afgelopen 20 seizoenen van de reeks.
-
Deze personages zorgen voor een correcte representatie van biseksualiteit op televisie
Op 23 september vieren we de dag van de biseksualiteit. Hoewel de representatie van diversiteit op televisie gestaag verbetert, is het vaak nog zoeken naar fictieve personages waarmee biseksuele mensen zich echt kunnen identificeren. Pickx stelt een aantal personages aan je voor die op een realistische manier biseksuele mensen spelen.
-
De klimaatzaak op Netflix: deze films en series zorgen voor de nodige inspiratie
In de Belgische steden werden de straten afgelopen zondag alweer autovrij gemaakt, wat ondertussen uitgegroeid is tot een mooie jaarlijkse traditie, maar wereldwijd wordt het deze vrijdag 22 september een autoluwe dag. Een ideale aanleiding om eens enkele Netflix-titels op te sommen die klimaatbewustzijn hoog in het vaandel dragen. En het zal je wellicht opvallen: in alle uithoeken van de wereld wordt de problematiek op treffende wijze in beeld gebracht.
-
Deze personages beklemtonen de "bad" in de cultserie ‘Breaking Bad’
'Breaking Bad', de veelgeprezen serie van Vince Gilligan, is bekend vanwege het veranderen van een man in een meedogenloze crimineel. Dat de serie zo populair werd, kwam uiteraard door het straffe verhaal. Al zijn de opvallende personages ook een bijzonder belangrijk onderdeel van dat succes. Pickx zet hen nog eens in de picture.
-
De spraakmakende reportages in het nieuwe seizoen van ‘.DOC’ (Pickx+)
‘.DOC’ is terug op Pickx+, het programma waarin presentatrice Evy Gruyaert wekelijks een spraakmakende reportage of documentaire uit het buitenland voorstelt. Elk van de documentaires behandelt een heet hangijzer en biedt nieuwe en soms controversiële standpunten die er niet voor terugdeinzen om taboes te doorbreken. Pickx licht alvast enkele reportages toe die aan bod komen in het nieuwe seizoen van ‘.DOC’.
-
‘Once upon a time in Northern Ireland’: heus niet het enige werk over de Noord-Ierse burgeroorlog
Morgenavond kan je op VRT Canvas naar ‘Once upon a time in Northern Ireland’ kijken. In deze documentairereeks zien we hoe het eraan toeging tijdens ‘The Troubles': een etnisch-nationalistisch conflict in Noord-Ierland uit de vorige eeuw. Deze Noord-Ierse strubbelingen worden ook uit de doeken gedaan in de volgende films.
-
Vijf anekdotes over ‘Brooklyn Nine-Nine’ die je (misschien) niet kende
‘Brooklyn Nine-Nine’, de maffe politiebrigade, viert alweer haar tiende verjaardag. Tien jaar geleden nam Fox ons mee naar het politiebureau van New Yorks 99th Precinct om kennis te maken met de agenten, de één nog vertederender dan de ander ondanks hun vervelende trekjes. Hoewel de serie eindigde in september 2021, neemt Pickx je mee terug naar deze hilarische serie aan de hand van vijf ongewone anekdotes.
-
De vernieuwde jurytafel van 'The Voice Kids'
Op VTM start vanavond een nieuw seizoen van ‘The Voice Kids’, met tien jonge zangtalenten die bij de Blind Auditions een coach hopen te vinden. Van de vier coaches zijn er dit seizoen twee nieuwe bij. Een overzicht.
-
Vijf iconische personages uit ‘American Horror Story’
‘Delicate’, het twaalfde seizoen van ‘American Horror Story’, verschijnt op 20 september. We blikken terug op vijf van de meest memorabele personages uit de elf seizoenen van de horror-anthologieserie.