Charles spreekt openhartig: “Ik hou van het contrast tussen duister en licht”
Door Pickx

Deel dit nieuws
Dag Charles! Eerst en vooral: hoe gaat het met je?
Charles: “Het gaat goed, bedankt. Al ben ik een beetje moe, aangezien ik van hot naar her ren voor de release van mijn nieuwe single en het aankomende eerste album.”
Daar wilden we het even over hebben. We hebben je nieuwe nummer ‘Never fair’ al mogen ontdekken, dat op je eerste album zal staan dat in de lente uitkomt. Het nummer voelt erg persoonlijk en melancholisch aan.
Charles: “Ja, dat is wat ik doe, en daar zal ik niet snel iets aan veranderen. Ik hou altijd al van het contrast tussen duisternis en licht. Ik schrijf normaal niet echt vrolijke teksten, maar ik zet er wel een goed ritme onder. Met mijn nieuwe nummer wilde ik werken rond de “winter blues”, die ik net zoals veel mensen wel eens doormaak. Boven alles wil ik onderwerpen aansnijden die me raken. Dat is het belangrijkste.”
Hoe voel je je bij de aankomende release van het eerste album?
Charles: “Ik probeer er geen te hoge verwachtingen van te hebben, zodat ik ook niet teleurgesteld zal zijn. Maar toch voel ik wat druk. Zal het album scoren of niet? Het klinkt een beetje anders dan gewoonlijk, maar het blijft helemaal mijn ding. Verwacht je aan meer uptemponummers dan op mijn EP. Het wordt iets meer rockachtig.”
Op je eerste EP heb je het over zwaarwichtige onderwerpen zoals huiselijk geweld en boulimie. Je raakt het al wat aan in je ‘Monologue’, maar welke rol hebben artiesten volgens jou in het verspreiden van moeilijke boodschappen?
Charles: “Als je een stem hebt waar mensen naar luisteren, is het belangrijk dat je die gebruikt om waardevolle boodschappen de wereld in te sturen. Niet dat we verplicht zijn om altijd muziek te maken over zware onderwerpen, maar ik vind dat het belangrijk is om dat toch af en toe te doen. In de huidige samenleving wordt erg veel gediaboliseerd, maar tegelijk is het moeilijk om oude gewoontes te veranderen. Gelukkig lijkt de nieuwe generatie vastberaden om die problemen aan te pakken.”
Moeilijke onderwerpen aansnijden met dansbare muziek, dat doet ons meteen denken aan onze nationale held Stromae.
Charles: “Ja, hij heeft inderdaad een grote invloed op me. Ik was nog heel jong toen hij zijn eerste nummers uitbracht. Die hebben mijn tienerjaren gekleurd. Uit zijn teksten valt veel inspiratie te putten. Hij heeft een talent om zware onderwerpen te bespreken op een manier dat ze overal op de radio gedraaid worden. Zijn nieuwe single, ‘L’enfer’, vind ik geweldig.”
Al sinds je eerste stappen als zangeres zing je altijd in het Engels. Denk je dat je ooit zal overschakelen naar je moedertaal Frans?
Charles: “Zeg nooit nooit. Maar momenteel zeg ik overtuigend neen. Ik slaag er gewoonweg niet in om in het Frans te schrijven. Ik heb met de Engelse taal geleerd om muziek te maken. Altijd al heb ik zin gehad om naar het buitenland te trekken en een internationale carrière uit te bouwen. Natuurlijk kan dat ook in het Frans, maar ik maak de persoonlijke keuze om dat niet te doen.”
Er staan in februari drie optredens op de planning in Vlaanderen, maar ook eentje in Italië. Breid je je horizonten uit?
Charles: “Het was inderdaad de bedoeling om drie optredens te geven in Vlaanderen, maar twee van die data zijn al afgelast. Op 14 februari trek ik wel nog naar Leuven en inderdaad, ik sta binnenkort op een piepklein festival in Sicilië. Er zit ook een festival in Keulen aan te komen en ik geef een concert in Parijs. Het verschil tussen die optredens en de concerten in Wallonië is moeilijk te beschrijven. Ik zie gewoon dat het beetje bij beetje aan het groeien is. Ik mag dan geen instant fenomeen zijn zoals pakweg Angèle, maar dat geeft me dan weer de tijd om me aan te passen. Een Waalse artiest die in Vlaanderen optreedt: het gebeurt niet erg vaak, maar is altijd een eer. Het is jammer dat er in de muziekwereld nog zo’n scheiding is door de taalgrens. Als ik met een show de twee landshelften even samen kan brengen, dan is dat een goede zaak.”
Samen met Hooverphonic heb je het Eurosong-nummer ‘The Wrong Place’ mogen schrijven. Heb je de ambitie om ooit zelf op het songfestival te staan?
Charles: “Die vraag is me al gesteld, maar ik heb geweigerd. Het lijkt me een maffe ervaring, maar ik wil liever helemaal in mijn eentje groeien. Ik wil niet nog eens deelnemen aan een muziekwedstrijd op de televisie (Charles won ‘The Voice Belgique, red.), ik wil mijn eigen pad afleggen. Deelnemen aan ‘The Voice’ was een schitterende ervaring, maar ik wil nu een ander leven leiden. Het was wel een erg leuke ervaring om op afstand deel uit te maken van Eurosong. En, zoals gezegd, ik zeg nooit nooit!”
Wat mogen we je toewensen voor de toekomst?
Charles: “Dat het album goed aanslaat en dat ik veel mag optreden. Maar vooral dat ik gelukkig mag zijn en kan leven van mijn muziek.”
Ontdek de aflevering van Charles in 'Monologue' via deze link op Pickx of via de Pickx-app.
Lees ook onze andere interviews naar aanleiding van ‘Monologue’:
- Emma Bale is volwassener en kritischer geworden
- La Jungle, een ontdekkingstocht door onvergelijkbare trancerock
- Luister naar RORI, een jong Belgisch talent dat je snel moet ontdekken
- Mustii blijft verrassen: "Ik wil andere gebieden verkennen"
- Voor abrahamblue komt muziek voort uit plezier
- Voor Moody Mae gaat niets boven contact met het publiek
- Milo Meskens bezint over zijn carrière in zijn ‘Monologue’
Meest gelezen
-
1
Entertainment
De Pride van Susan from Grindr: “De media weten nog niet hoe ze met drag moeten omgaan”
-
2
Films
‘Arctic’ (VTM 4): waar is Mads Mikkelsen tegenwoordig mee bezig?
-
3
Muziek
Sparks: 50 jaar underground, nu groter dan ooit
-
4
Nieuws
Mesaanval Annecy - Kind van 22 maanden vecht voor het leven na mesaanval Annecy
-
5
Nieuws
Orange mikt met gigabitnetwerken op "leiderspositie" vanaf midden 2024
Lees meer over Muziek
-
CORE festival: MR vraagt om een einde te maken aan vrijstelling geluidsnormen
David Weytsman, fractieleider van de MR in de Stad Brussel, heeft donderdag het college van de Stad (PS-Ecolo-Defi) opgeroepen om een einde te maken aan de vrijstellingen van geluidsnormen voor muziekevenementen in openlucht. Eerder besliste de Brusselse burgemeester Philippe Close (PS) dat CORE Festival en Couleur Café zich niet hoeven te schikken naar die geluidsnormen.
-
Sparks: 50 jaar underground, nu groter dan ooit
Sparks, de pop- en avant garde-formatie van broers Ron en Russell Mael, heeft al zo’n 50 jaar een cultgevolg, maar is nu populairder dan ooit. Enkele weken geleden verscheen hun nieuwe album (hun 26ste al) ‘The Girl is Crying in her Latte’ en volgende maand beginnen ze aan de grootste wereldtour in hun carrière. Waarom zijn de twee zeventigers nu ineens niet meer niche?
-
Jaouad Alloul ademt Pride: “Vreemd zijn is ook heel mooi”
Met de morele zege van Gustaph op het Eurovisiesongfestival komt ook zijn coschrijver Jaouad Alloul (zij/haar) weer veelvuldig aan bod in de media. Pickx liet de duizendpoot (theatermaker, muzikant, zanger, auteur, ondernemer…) aan het woord in een video naar aanleiding van Pride Month. Wij stellen de artiest nog wat verder voor.
-
James Smith @ Trix, Antwerpen
-
Eloise @ Trix, Antwerpen
-
Hongkong vraagt rechtbank om prodemocratisch lied van manifestanten te verbieden
De regering van Hongkong heeft dinsdag aan de rechtbank gevraagd om een prodemocratisch lied te verbieden. Het lied kende zijn oorsprong in de grootschalige manifestaties in 2019 in de stadstaat. Als het gerecht de autoriteiten volgt in hun vraag, zal 'Glory to Hong Kong' het eerste lied worden dat wettelijk verboden wordt sinds de Britse oud-kolonie in 1997 terugkeerde naar China.
-
Generatie-overschrijdende Nekka-Nacht te herbeleven op Pickx+
Voor het eerste sinds 2018 vond op 28 april in de Lotto-Arena in Antwerpen de Nekka-Nacht plaats, de hoogmis van het Nederlandstalige lied. Omdat Mama’s Jasje, de band rond Peter Vanlaet, onlangs hun 30ste verjaardag vierde, stonden zij centraal op die muzikale avond. En die avond is nu te herbeleven op Pickx+.
-
Deezer spoort AI-muziek op die bestaande artiesten imiteert
Deezer heeft technologie ontwikkeld die door artificiële intelligentie (AI) gemaakte muziek kan opsporen waarin de stem van bestaande muzikanten wordt geïmiteerd. De Franse muziekstreamingdienst zal artiesten, labels én gebruikers over dergelijke muziek waarschuwen.
-
Dit zijn de beste soundtracks van de James Bond-franchise
Dag op dag veertig jaar geleden kwam 'Octopussy' uit, de dertiende film met de fictieve superspion James Bond. Voor Pickx is dit een ideale gelegenheid om enkele van de grootste hitnummers uit de franchise te bekijken.
-
Peter Gabriel @ Sportpaleis, Antwerpen
-
OSKI neemt ons mee in een liefdesverhaal in 'Circle of Live' op Pickx+
De tweede aflevering van het nieuwe seizoen van ‘Circle of Live’ op Pickx+ met popartiest OSKI, ofwel de 19-jarige Luis Oscar Santos. Hij liet zich inspireren door zijn artiestieke moeder en oom om zelf aan de slag te gaan met muziekproductieprogramma’s en heeft intussen naam gemaakt als muzikant en producer.
-
Mumford & Sons vervangen Stromae op Rock Werchter
De Britse band Mumford & Sons vervangt Stromae op de festivalweide van Werchter. De Belgische topper liet midden vorige maand weten zijn volledige tournee om gezondheidsredenen te annuleren, waarop de organisatie van Rock Werchter op zoek moest naar een nieuwe hoofdact voor de eerste festivaldag, donderdag 29 juni.
-
Devon Gilfillian @ De Roma, Antwerpen
-
My Morning Jacket @ De Roma, Antwerpen
-
Turnstile @ 013, Tilburg (NL)
-
Wrong Man @ 013, Tilburg (NL)
-
Wie is Divine, de drag queen op wie Ursula uit 'De Kleine Zeemeermin' gebaseerd is?
Sinds enkele weken draait de live-action versie van 'De Kleine Zeemeermin' in de bioscopen. In deze herziene Disney-klassieker speelt Halle Bailey de zeemeermin Ariël. In de nieuwe film speelt ook een enorm getalenteerde Ursula, gespeeld door Melissa McCarthy. Pickx vertelt je meer over dit personage, geïnspireerd door drag queen Divine.
-
De Koreaanse bariton Taehan Kim wint de Koningin Elisabethwedstrijd voor zang
De Koreaanse bariton Taehan Kim is de winnaar van de Koningin Elisabethwedstrijd zang 2023. Dat maakte juryvoorzitter Bernard Foccroulle zaterdag rond middernacht bekend.
-
Bring Me The Horizon @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring
-
Bullet For My Valentine @ Rock Am Ring 2023, Nürburgring