Olivia Colman wilde altijd al actrice worden, “maar wist niet zeker of dat wel mocht”
We kennen haar als de Oscarwinnares die onlangs nog schitterde in haar hoofdrol als koninging Elizabeth II in ‘The Crown’, maar Olivia Colmans carrière was niet van bij het begin even glamoueus. In de begindagen van haar beroepsleven moest ze de eindjes aan elkaar knopen door als schoonmaakster te werken.
Door Pickx

Deel dit nieuws
Van haar opmerkelijke optreden in de Britse tv-serie ‘Broadchurch’ tot haar Oscarwinnende rol in ‘The Favourite’, naast een alom geprezen glansrol in de successerie ‘The Crown’… Tijdens de afgelopen jaren reeg Colman de professionele successen aan elkaar.
Colman, die opgroeide in de Engelse stad Norwich, zegt dat ze er al op jonge leeftijd van droomde om actrice te worden. Ze omschreef het als “een geheime droom, net als praten met dieren”. Hoewel ze in toneelstukken op school speelde, zag ze acteren destijds nooit écht als een mogelijke carrière. “Ik was te bang om toe te geven dat ik dat wilde.”
Haar grootste voorbeeld: Anthony Hopkins
Haar grote voorbeeld en inspiratie in het acteervak was Anthony Hopkins. “Ik zag hem op tv en ik had zoiets van: ik wil hem zijn, ik wil doen wat hij doet… Maar er zijn geen acteurs in mijn familie en ik wist niet zeker of ik er wel een mocht worden.” Dat ze in 2020 voor de dramafilm ‘The Father’ met Hopkins mocht samenwerken, was dan ook een droom die uitkwam. “Ik had nooit gedacht dat ik uiteindelijk toch acteur zou worden, en bovendien de kans zou krijgen om met Anthony te werken!”
De jonge Olivia had het op school echter behoorlijk moeilijk, en wat ze dan wel zou gaan doen in “de echte wereld” als ze geen actrice kon worden, bleef een groot vraagteken. “Geen enkele universiteit wilde me hebben. Dus ging ik naar Homerton in Cambridge [om lerares te worden] maar hield het daar niet lang vol omdat ik niet zo goed was in studeren.”
Na de mislukte studies en rolletjes in een paar toneelstukken besefte ze opnieuw dat acteren hetgene was wat ze wilde doen. In Cambridge deed ze auditie voor ‘Footlights’ en ontmoette ze voor het eerst Robert Webb en David Mitchell, het comedy-duo dat grotendeels de basis zou leggen voor haar latere succes.

Bijklussen als schoonmaakster
Na twee jaar studeren aan de toneelschool Old Vic in Bristol ontdekte ze echter dat het leven als beroepsacteur niet gemakkelijk zou worden. “Ik werkte lange tijd als uitzendkracht en schoonmaakster.” Ondanks steun van een succesvollere vriendin raakte ze als actrice niet aan de bak: “Ze droeg me voor voor allerlei rollen, maar ik kreeg geen audities.” Colman hield voet bij stuk en begon druppelsgewijs toch hier en daar een rolletje binnen te halen.
Ze had uiteindelijk Mitchell en Webb te danken voor haar ontluikende succes, nadat zij haar aan de BBC voorstelden voor een rol in hun show ‘Bruiser’. Vanaf dat moment verscheen ze in een reeks komische rollen zoals ‘Peep Show’, ‘Green Wing’ en ‘Hot Fuzz’, voordat ze zich waagde aan een mooie reeks dramatische rollen. Ze verscheen in onder meer ‘Tyrannosaur’, waarvoor ze werd geprezen voor haar rol als mishandelde echtgenote, en ‘The Iron Lady’, waarin ze Margaret Thatchers dochter Carol speelde.

Een Oscar, The Crown en wereldwijde roem
Haar bekendheid werd aanzienlijk vergroot toen ze de rol van agente Ellie Miller kreeg in de internationaal succesvolle misdaadreeks ‘Broadchurch’, waarvoor ze een BAFTA won voor Beste Actrice. Daarna liet ze zich opmerken met de de BBC-miniserie ‘The Night Manager’, waarvoor ze een Golden Globe won.
De wereld leerde écht kennismaken met Colman toen ze een knotsgekke, grappige, maar emotionele en geheel openhartige toespraak gaf op de uitreikingsceremonie van de Oscars in 2018, waar ze het beeldje in ontvangst mocht nemen voor Beste Actrice met dank aan haar rol in ‘The Favourite’. De absolute kers op de taart kwam er met haar hoofdrol in het derde en vierde seizoen van ‘The Crown’, waarin ze de rol van koningin Elizabeth overnam van Claire Foy.
‘The Father’ met Olivia Colman is beschikbaar in de Proximus VOD-catalogus. Naar de Proximus VOD-catalogus? Druk op de ‘On Demand’- of ‘Shop’-knop van je afstandsbediening, of ga rechtstreeks naar de VOD-catalogus online.
Meest gelezen
-
1
Muziek
Generatie-overschrijdende Nekka-Nacht te herbeleven op Pickx+
-
2
Kids
Met de Pickx App en Studio 100 GO Pass gaan je helden overal mee deze zomer
-
3
Nieuws
Overstromingen Italië - B-FAST teruggekeerd uit Italië
-
4
Kids
In deze volgorde kan je de 'Transformers'-films chronologisch bekijken
-
5
Films
Samantha Jones keert terug in 'And Just Like That'
Lees meer over Series
-
Dit zijn de hoogtepunten uit vier seizoenen ‘Succession’
Onlangs viel het doek over één van de beste dramareeksen van de afgelopen jaren, ‘Succession’. Als adieu brengt Pickx een bloemlezing van de meest indrukwekkende scènes die de vier seizoenen tellende topserie rijk was. Niet toevallig beleefden we die strafste momenten allemaal in het laatste seizoen. Opgelet: spoilers!
-
Deze verfilmingen van queer romans mag je absoluut niet missen
Pickx stelt je enkele noemenswaardige verfilmingen voor van verhalen die zich afspelen in de LGBTQIA+-gemeenschap. We denken onder meer aan 'Heartstopper' of 'Conversations with Friends', om maar enkele succesvolle films te noemen.
-
Wat je moet weten over 'Mocro Maffia' voor de lancering van seizoen 5 op Streamz
Het vijfde seizoen van de razend spannende Nederlandse serie ‘Mocro Maffia’ verschijnt vanaf vandaag op Streamz. De beenharde serie, waarvan intussen ook een spin-off miniserie, een minifilm en een langspeelfilm verschenen, is al sinds 2018 een sensatie op de Nederlandse buis. Voor wie ‘Mocro Maffia’ nog geen kans gaf, geven we alles mee wat je moet weten.
-
Spannende televisie en muzikale hoogstandjes: dit waren de hoogtepunten van mei
De maand mei loopt alweer op een einde en de zomer nadert met rasse schreden, maar voor we van de vakantie kunnen genieten, moeten er nog examens gemaakt worden, en moeten we nog terugblikken op de hoogtepunten van de afgelopen maand. Dit onthouden we van de maand mei 2023.
-
Idolen en afgoden bij de Streamz-releases van juni
Streamz pakt in juni uit met nieuwe releases vol romantiek, humor en drama. Van een nieuw hoofdstuk van ‘And Just Like That…’ tot een van de meest besproken nieuwe series van het moment, een overzicht van wat je de komende maand op Streamz mag verwachten.
-
Kostuums, drama en slapstick in juni met Pickx Mix
Of je nu houdt van flamboyante kostuums of eerder van literaire kostuumdrama’s, de tv-optie Pickx Mix heeft in juni wat voor je in petto. Een overzicht van de nieuwigheden waar abonnees met de tv-optie Pickx Mix de komende maand van kunnen genieten.
-
Binnenkort op Streamz: het tweede seizoen van ‘F*** You Very, Very Much’
Vanaf woensdag 5 juli kunnen we naar het tweede seizoen van ‘F*** You Very, Very Much’ kijken. In deze Vlaamse serie zien we hoe drie vrouwelijke dertigers zich een weg door het leven banen en samen heel wat avonturen beleven. Maar wat maakt deze serie zo bijzonder? Pickx legt het je uit
-
‘Yellowjackets’: een op en top vrouwelijke serie die geen taboe uit de weg gaat
Komend weekend wordt in de Verenigde Staten het tweede seizoen van ‘Yellowjackets’ uitgebracht. De tweede jaargang telt negen spannende afleveringen waarin niet enkel een spannend verhaal wordt verteld, maar ook gender en vrouwelijke rollenpatronen onder de loep worden genomen.
-
Roep je superkrachten op met 'The Power' op Prime Video
(Girl) Power rules. Superkrachten, die doen ons altijd dromen. En ook producers zijn er gek op. Elk jaar bedenken ze nieuwe superverhalen. De jongste telg in de metafamilie? 'The Power' op Prime Video. Prime Video is trouwens ook een van de redenen waarom we hoge verwachtingen hebben van deze serie. Netflix heeft er al een paar tegenslagen en annuleringen op zitten, zoals 'Jupiter's Legacy', 'The Imperfects' en 'Warrior Nun'. Prime Video daarentegen, boekt succes na succes met hun verhalen over superkrachten. Zo heeft 'The Boys' al een cultstatus verworven, maar ook 'American Gods' en het geanimeerde 'Invincible' zijn goede voorbeelden.
-
Wie is Metejoor? Docureeks ‘Met de Joris’ toont de andere kant van ‘s mans populariteit
Op 27 mei lanceert Streamz de vierdelige docureeks ‘Met de Joris’, waarin Metejoor open en eerlijk inzage geeft in het opzienbarende traject dat hem plots van leraar in Vosselaar naar nationale roem katapulteerde.
-
Is ‘Miss Scarlet and the Duke’ gebaseerd op waargebeurde feiten?
Sinds kort kan je op BBC First naar het derde seizoen van ‘Miss Scarlet and the Duke’ kijken. In deze serie zien we hoe een jonge Britse vrouw ten tijde van het Victoriaanse tijdperk aan de slag gaat als privédetective. De reeks heeft heel wat fans weten te verzamelen en zou volgens sommigen ook historisch accuraat zijn. Klopt die laatste stelling ook? Pickx zocht het uit.
-
'Onderhuids' op Streamz: botoxfeestjes met absurde karikaturen
Streamz pakt vanaf vandaag uit met een gloednieuwe originele dramedy, genaamd ‘Onderhuids’, over een luxueuze beautykliniek. Dit is wat je van de nieuwe fictieserie mag verwachten.
-
‘Knokke Off’ (VRT MAX): een serie die actrice Pommelien Thijs uit haar comfortzone haalde
Sinds kort kun je op VRT MAX naar de eerste drie afleveringen van ‘Knokke Off’ kijken. In deze nieuwe Belgisch-Nederlandse serie zien we hoe enkele jongeren een zomer in Knokke doorbrengen en zichzelf en elkaar ontdekken. De Vlaamse actrice Pommelien Thijs speelt een hoofdrol in de serie en speelt naar eigen zeggen een zeer gewaagde rol.
-
'Liefde voor Muziek': dit zijn de strafste covers van dit seizoen tot nu toe
Het minste wat we kunnen stellen, is dat dit seizoen van ‘Liefde voor Muziek’ een erg hoog niveau haalt. Onder andere Daan, Stef Bos en Portland konden al verrassen met ijzersterke covers. Pickx lijst voor jou de hoogtepunten van deze editie tot nu toe op.
-
De ideale films en series om Pride Week mee te vieren
Hulde aan de regenboogvlag, het is Pride Week, het uitgelezen moment waarop de LGBTQIA+-community gevierd wordt en waarbij het belang aan gelijke rechten en verdraagzaamheid centraal staan. Wie deze belangrijke tijd van het jaar liefst thuis voor de buis viert, heeft keuze tussen een gamma aan films en programma’s die queerness in de verf zetten en vieren. Een overzicht.
-
De beste en meest verrassende gastrollen in ‘Columbo’
De Amerikaanse detectiveserie ‘Columbo’, met Peter Falk als de briljante inspecteur uit de titel, is vandaag nog even genietbaar als toen de serie zo’n 50 jaar geleden voor het eerst werd uitgezonden. In al die jaren legendarische televisie passeerden ook heel wat bekende gastacteurs en toen nog onbekende sterren de revue. Nu je de reeks kan herbekijken elke maandagavond op VTM4, somt Pickx enkele van de meest verrassende gastrollen op.
-
'Rough Diamonds', een opmerkelijke reeks over de gesloten Antwerpse diamantwereld
Misdaadfictie doet het goed, zo bewijst het succes van talloze Scandinavische misdaadreeksen en, iets recenter, de 'Undercover'-franchise. 'Rough Diamonds' werkt voort met het vertrouwde recept van een misdaadthriller maar is op zijn eigen manier toch uniek. Pickx vertelt je waarom.
-
Marvels ‘Moon girl and Devil Dinosaur’ komt naar Disney+
‘Moon Girl and Devil Dinosaur’ is de allereerste Marvel-serie die geproduceerd is voor de zender Disney Channel, en komt nu ook naar Disney+. De animatiereeks is gebaseerd op de gelijknamige comics, maar maakte gebruik van enkele creatieve vrijheden.
-
In afwachting van 'Black Mirror' seizoen 6: de zes beste afleveringen om te herbekijken
De Britse anthologieserie ‘Black Mirror’, het geesteskind van Charlie Brooker, is in juni terug met een nieuw seizoen, vier jaar na het vorige. Brooker zegt zichzelf te hebben overtroffen met de nieuwe afleveringen, en dat wil wat zeggen. Aan wie zich wil voorbereiden door enkele afleveringen te herbekijken, kunnen we deze spannende, ontroerende en huiveringwekkende verhalen aanraden.
-
'Dexter: New Blood' (Play6): bevat deze vervolgserie een beter einde dan ‘Dexter’?
Morgenavond kun je op Play6 naar ‘Dexter: New Blood’ kijken. Deze vervolgserie op het razendspannende ‘Dexter’ ging al danig over de tongen in de Verenigde Staten. Daar keek men reikhalzend uit naar hoe de serie tot zijn einde zou komen en of dat einde beter was dan de slotaflevering uit de oorspronkelijke serie. Pickx velt zijn oordeel.