Zaterdag wordt de tweede manche van de Superprestige in Ruddervoorde gereden, zondag de vierde manche van de Wereldbeker in Zonhoven: de liefhebbers van het veldrijden kunnen dit weekend uitkijken naar een dubbele dosis spanning en spektakel.
Deze week keert het veldritcircus terug naar Europa, waar voor de veldrijders zaterdag de tweede manche van de Superprestige op het programma staat in Ruddervoorde.

Op het bochtige en glooiende parcours met een trap met 24 treden als hoogtepunt gaan de inspanningen naar het einde van de wedstrijd doorwegen. De felle klim aan de andere kant van het heuveltje staat ook garant voor spektakel: alleen wie over een flinke dosis kracht beschikt raakt op de trappers naar boven.

Bij de heren staat Toon Aerts met zijn zege in Gieten aan het kop van het klassement, maar hij zal nu moeten afrekenen met Iserbyt, Hermans, Sweeckx (die niet naar de States afreisde) en Van der Haar.

Bij de dames zien Brand, Betsema en Worst alvast een tegenstandster minder: Marianne Vos bouwt een rustperiode in, maar het blijft wellicht Oranje boven: in het algemeen klassement van de Superprestige vinden we 9 Nederlandse vrouwen in de top 10.

Het klassement in de Superprestige (Heren)

1.    Toon Aerts    15 punten
2.    Quinten Hermans    14
3.    Eli Iserbyt    13
4.    Laurens Sweeck    12
5.    Lars van der Haar (Ned)    11
6.    Pim Ronhaar (Ned)    10
7.    Toon Vandebosch    9
8.    Jens Adams    8
9.    Tom Meeusen    7
10.    Corné van Kessel (Ned)    6

Het klassement in de Superprestige (Dames)

1.    Lucinda Brand (Ned)    15 punten
2.    Denise Betsema (Ned)    14
3.    Annemarie Worst (Ned)    13
4.    Aniek van Alphen (Ned)    12
5.    Inge van der Heijden (Ned)    11
6.    Yara Kastelijn (Ned)    10
7.    Puck Pieterse (Ned)    9
8.    Sanne Cant    8
9.    Shirin van Anrooij (Ned)    7
10.    Fem van Empel (Ned)    6

De volledige kalender van de Superprestige

03 oktober: Superprestige Gieten. Winnaars: Aerts (H)/Brand (D)
23 oktober: Superprestige Ruddervoorde
11 november: Superprestige Niel - Jaarmarktcross
20 november: Superprestige Merksplas
04 december:  Superprestige Boom
27 december: Superprestige Heusden-Zolder
29 december: Superprestige Diegem
12 février: Superprestige Gavere

Het zand en de Kuil van Zonhove, het Mekka van de cross

Na drie manches in de Verenigde Staten hebben de veldrijders en de specialisten van het zand afspraak in Zonhoven, met de mythische 'Kuil'. Deze ware arena in het Limburgse zand werd pas in 2010 in het parcours opgenomen. Vandaag wordt de duizelingwekkende afdaling in het zand beschouwd als hét uithangbord van de wedstrijd.

De afdaling die door Erwin Vervecken en Tom Meeusen werd 'ontdekt' tijdens een teambuilding, geldt nu als een van de bekendste hindernissen uit het veldrijden.

Eli Iserbyt, leider in de Wereldbeker, won nog nooit in Zonhoven bij de elites. De laatste winnaar in Zonhoven (in 2019) was Toon Aerts, die won voor Sweeck en Iserbyt.

Bij de dames last Marianne Vos, leidster in het klassement na 3 Wereldbekerwedstrijden, een rustpauze in. Vooraan wordt een strijd verwacht tussen Lucinda Brand en Denise Betsema. 

Het klassement in de Wereldbeker (Heren)

1.    Eli Iserbyt    110
2.    Quinten Hermans    86
3.    Michael Vanthourenhout    80
4.    Lars van der Haar (Hol)    64
5.    Toon Aerts    64
6.    Jens Adams    57
7.    Ryan Kamp (Hol)    50
8.    Daan Soete    48
9.    Toon Vandenbosch    46
10.   Niels Vandeputte    45

Het klassement in de Wereldbeker (Dames)

1.    Marianne Vos (Ned)    102
2.    Lucinda Brand (Ned)    92
3.    Denise Betsema (Ned)    85
4.    Kata Blanka Vas (Hon)    65
5.    Puck Pieterse (Ned)    60
6.    Annemarie Worst (Ned)    59
7.    Clara Honsinger (VS)    53
8.    Yara Kastelijn (Ned)    51
9.    Jolanda Nef (Zwi)    43
10.   Shirin van Anrooij (Ned)    43

Het kalender van de Wereldbeker

10 oktober: Waterloo (USA). Winnaars: Iserbyt (H) / Vos (D)
13 oktober: Fayetteville (USA). Winnaars: Hermans (H) / Brand (D)
17 oktober: Iowa City (USA). Winnaars: Iserbyt (H)/ Vos (D)
24 oktober: Zonhoven
31 oktober: Overijse
14 november: Tabor (TCH)
21 november: Koksijde
28 november: Besançon (FRA)
05 december: Antwerpen
12 december: Val di Sole (ITA)
18 december: Rucphen (NED)
19 december: Namen
26 december: Dendermonde
02 januari: Hulst
16 januari: Flamanville (FRA)
23 januari: Hoogerheide (NED)

Het veldritseizoen is gestart!

Superprestige, tweede manche
Zaterdag 23 oktober in Ruddervoorde, vanaf 13.15 uur, op Pickx Live en Pickx+ Sports 1

Start dames om 13.40 uur
Start heren om 15.00 uur

Wereldbeker, vierde manche
Zondag 24 oktober in Zonhoven, vanaf 13.30 uur, op Pickx Live en Pickx+ Sports 1

Start dames om 13.40 uur
Start heren om 15.05 uur

De acht manches van de Superprestige en de volledige kalender van de Wereldbeker zijn te volgen op de zenders Pickx Live en Pickx+ Sports.