Ga direct naar de hoofdinhoud
Pickx Logo
NL FR
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • Home
  • Live tv
  • Tv-gids
  • Mijn video's
  • Proximus VOD
  • Abonnementen
  • Categorieën
    • Films
    • Series
    • Entertainment
    • Sport
    • Nieuws
    • Esports
    • Cultuur & kennis
    • Kids
    • Muziek
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
Inloggen
Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
  • Aangemeld
    • Instellingen
    • Uitloggen
Menu
Sluiten
NL FR
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • Home
  • Live tv
  • Tv-gids
  • Mijn video's
  • Proximus VOD
  • Abonnementen
  • Categorieën
    • Films
    • Series
    • Entertainment
    • Sport
    • Nieuws
    • Esports
    • Cultuur & kennis
    • Kids
    • Muziek
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • FR
Sport Voetbal Jupiler Pro League Vier jaar na zijn debuut moet Francis Amuzu tegen Waasland-Beveren bewijzen dat hij gerijpt heeft

Vier jaar na zijn debuut moet Francis Amuzu tegen Waasland-Beveren bewijzen dat hij gerijpt heeft

22.01.21 | door Proximus
Vier jaar na zijn debuut moet Francis Amuzu tegen Waasland-Beveren bewijzen dat hij gerijpt heeft © BELGA
Dinsdag speelde hij nog zijn beste match van het seizoen tegen Charleroi, en dus weet Francis Amuzu wat te doen tegen Waasland-Beveren deze vrijdag: bevestigen. De partij zou een keerpunt kunnen betekenen in het seizoen van de belofte-international bij Anderlecht.
Hij wachtte er sinds 29 februari 2020 op. Die avond trof hij nog raak tegen Waasland-Beveren, maar Amuzu had nooit gedacht dat hij nadien 11 maanden droog zou staan. Dinsdagavond kon de linkervleugelspeler, die op rechts geposteerd werd, de vloek doorbreken en vond hij de weg naar de netten. Zo verzekerde hij de winst van Anderlecht tegen de Carolo’s.
 
Ondanks dat hij het vertrouwen van Vincent Kompany geniet, was de belofte-international lang een onzekere schakel bij paars-wit. Maar Amuzu weet als geen ander dat zijn goede match van dinsdag opgevolgd moet worden door een nieuwe puike prestatie, deze vrijdag tegen… Waasland-Beveren.
 
Droomdebuut
 
Iets langer dan drie jaar geleden ontdekte de Jupiler Pro League het paars-witte fenomeen. Op 22 december 2017 zette de toen 18-jarige Francis Amuzu zijn eerste stappen in het paars-witte shirt, toen tegen AS Eupen in het illustere Constant Vanden Stock-stadion. Het Brusselse publiek ontdekte een speler die gezegend was met een buitengewone versnelling. Zijn debuut was als een sprookje: het jonge jeugdproduct uit Neerpede toonde zich meteen beslissend door het enige doelpunt van de partij te scoren.
 
Iedereen sprak met enig voorbehoud vol lof over de jongen. Nadat hij gedurende enkele matchen zijn talent had geëtaleerd, stokte de machine en pendelde hij nadien tussen de bank en de tribune. Uiteraard heeft de knaap tijd nodig om zich te ontwikkelen.

In de schaduw van Jérémy Doku
 
Het seizoen 2018-2019 was geen groot succes voor de Mechelaar. Hij kwam vaak aan spelen toe, maar scoorde slechts één goal en leverde drie assists af in 35 matchen. Te weinig voor een aanvallende speler. Nadien krikte hij zijn statistieken op naar drie goals en drie beslissende passes in 20 wedstrijden, maar kreunde hij onder de concurrentie van een andere wonderboy uit de jeugdopleiding. Nog jonger dan hem, en een rastalent dat razendsnel zijn stempel drukt op het basiselftal: Jérémy Doku.
 
Franky Vercauteren liet zijn poulain niet vallen en beschermde hem tegen kritiek door met zijn jonge leeftijd te schermen. Amuzu slaagde erin om zijn plaats op te eisen en realiseerde een knallend seizoenseinde, waarin hij 3 keer scoorde en twee assists uitdeelde in 8 matchen. Als teken van vertrouwen verlengde Anderlecht zijn contract tot juni 2024. Hij werd de facto de opvolger van Doku, die naar Rennes vertrokken was.
 
Nu beseft de 21-jarige speler dat hij aan een mogelijk keerpunt beland is. Zijn prestatie tegen Charleroi bewijzen zijn enorm potentieel. Maar hij voelt de hete adem van andere Brusselse groeibriljanten in zijn nek, die aankloppen bij het eerste elftal. Francis Amuzu moet nu meer dan ooit bewijzen dat hij zijn plaats in de basiskern verdient, door beslissend te zijn. Hij kan zich niet meer verschuilen achter zijn jonge leeftijd.
 
Volg de match tussen Anderlecht en Waasland-Beveren vrijdag om 20u45 op Eleven Pro League, beschikbaar in het All Sports-pakket van Proximus Pickx.
 
Proximus Pickx biedt in de app en op het web met de 'Interactieve videoplayer' een gloednieuwe ervaring aan. Dankzij deze nagelnieuwe functie kan je tijdens de uitzending van de wedstrijd in een handomdraai de opstellingen van beide elftallen, de wedstrijdgegevens en de vorige ontmoetingen tussen beide ploegen opvragen. Bovenal stelt de interactieve videoplayer je in staat om de beste acties van de wedstrijd onmiddellijk opnieuw te beleven via het menu op de rechterkant van je scherm. Dankzij deze nieuwe functie kan je de matchen van je favoriete team beleven zoals nergens anders!

Dit maakt mij ...

  • euforisch
    0
  • blij
    0
  • onverschillig
    0
  • verdrietig
    0
  • kwaad
    0

Jupiler Pro League

Bekijk alles
  • Racing Genk wint 1-2 in Charleroi

    Racing Genk wint 1-2 in Charleroi

    Op de 28e speeldag in de hoogste nationale voetbalafdeling is Racing Genk vrijdagavond met 1-2 gaan winnen op het veld van Charleroi. Bij de rust stonden de Limburgers 0-1 voor.

    Nieuws 17 u geleden
  • KAA Gent-Club Brugge wordt uitgesteld op basis van Covid-protocol

    KAA Gent-Club Brugge wordt uitgesteld op basis van Covid-protocol

    AA Gent - Club Brugge gaat zondag niet door. Dat deelde de Pro League vrijdagavond mee. De wedstrijd van de 28e speeldag wordt op vraag van Club Brugge op basis van het Covid-19 protocol uitgesteld. B

    Nieuws 19 u geleden
  • Pro League lanceert “Jupiler Man of the match”

    Pro League lanceert “Jupiler Man of the match”

    Speeldag 28 in de Jupiler Pro League kent een primeur; de lancering van de Jupiler Man of the match. Vanaf komend weekend kunnen alle fans van de Jupiler Pro League teams stemmen op hun man van de wed

    Nieuws 1 d geleden
  • Bleek Standard en matig Anderlecht kleuren zondag de Clasico

    Bleek Standard en matig Anderlecht kleuren zondag de Clasico

    Deze zondag spelen RSC Anderlecht en Standard Luik vanaf 13u30 de traditionele Belgische Clasico. Wat normaal gezien een hoogmis zou moeten zijn van Jupiler Pro League, zal komende zondag naar alle wa

    Nieuws 2 d geleden
  • Yari Verschaeren staat opnieuw op het trainingsveld

    Yari Verschaeren staat opnieuw op het trainingsveld

    Yari Verschaeren heeft vandaag voor het eerst opnieuw op het trainingsveld gestaan. Dat maakte zijn club, Anderlecht, bekend op Twitter. De aanvallende middenvelder stond sinds half december aan de ka

    Nieuws 2 d geleden
  • Statistieken JPL - #27: wie kan dit Club stoppen?

    Statistieken JPL - #27: wie kan dit Club stoppen?

    Op de 27e speeldag van de Jupiler Pro League vielen er vier gelijke spelen te noteren, naast drie zeges voor de bezoekers en slechts twee zeges voor de thuisploegen. Club Brugge won zijn partij in eig

    Nieuws 3 d geleden
  • Ook Mignolet en De Ketelaere testen bij Club positief op coronavirus

    Ook Mignolet en De Ketelaere testen bij Club positief op coronavirus

    Bij landskampioen en competitieleider Club Brugge hebben doelman Simon Mignolet en Charles De Ketelaere dinsdagvoormiddag een positieve coronatest afgelegd, zo maakte Club Brugge bekend, daags voor de

    Nieuws 3 d geleden
  • Charleroi klaar om het lot van John van den Brom te bezegelen

    Charleroi klaar om het lot van John van den Brom te bezegelen

    Racing Genk verdedigt aanstaande vrijdag om 20.45 uur zijn derde plaats in het klassement op het veld van Sporting Charleroi. Na drie opeenvolgende nederlagen en een meer dan gecompliceerde start van

    Nieuws 3 d geleden
  • De 28ste speeldag van de Jupiler Pro League staat vol van de toppers met Standard-Anderlecht als klapstuk

    De 28ste speeldag van de Jupiler Pro League staat vol van de toppers met Standard-Anderlecht als klapstuk

    In de Jupiler Pro League is de strijd om de top vier bijzonder spannend. Komend weekend staan er heel wat toppers op het programma. Standard-Anderlecht is wellicht de belangrijkste wedstrijd, want bei

    Nieuws 3 d geleden
  • KV Mechelen zet hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx uit bestuur

    KV Mechelen zet hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx uit bestuur

    KV Mechelen heeft het bestuursmandaat van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx beëindigd. Dat werd dinsdagavond op een buitengewone algemene aergadering beslist. Penninckx, die in het gerechtelijk onde

    Nieuws 3 d geleden
  • Speeldag 27 Club Brugge - OH Leuven (3-0)

    Speeldag 27 Club Brugge - OH Leuven (3-0)

    Video 4 d geleden
  • Club Brugge vijftien punten voor na 3-0 zege tegen OHL

    Club Brugge vijftien punten voor na 3-0 zege tegen OHL

    Club Brugge heeft maandagavond de 27e speeldag in de Jupiler Pro League afgesloten met een 3-0 zege tegen Oud-Heverlee Leuven. Bij de rust stond de competitieleider 2-0 voor.

    Nieuws 4 d geleden
  • De strijd om de top vier is spannender dan ooit in de Jupiler Pro League

    De strijd om de top vier is spannender dan ooit in de Jupiler Pro League

    Elke speeldag zijn er wel verrassingen te melden in de Jupiler Pro League. Daardoor is de strijd om een plaats in de top vier spannender dan ooit. Vooral de topclubs laten het dit seizoen regelmatig a

    Nieuws 5 d geleden
  • Siebe Schrijvers heeft zijn draai nog niet gevonden bij OHL

    Siebe Schrijvers heeft zijn draai nog niet gevonden bij OHL

    De duurste transfer in de geschiedenis van OHL: zo werd de komst van Club Brugge-speler Siebe Schrijvers in januari jongstleden aangekondigd in de sportpers. Maar Schrijvers heeft moeite om een plaats

    Nieuws 5 d geleden
  • Speeldag 27 SV Zulte Waregem - Standard (3-2)

    Speeldag 27 SV Zulte Waregem - Standard (3-2)

    Video 5 d geleden
  • Speeldag 27 Royal Antwerp - STVV (0-0)

    Speeldag 27 Royal Antwerp - STVV (0-0)

    Video 5 d geleden
  • Speeldag 27 KRC Genk - Beerschot (1-2)

    Speeldag 27 KRC Genk - Beerschot (1-2)

    Video 5 d geleden
  • Speeldag 27 RSC Anderlecht - KV Kortrijk (0-2)

    Speeldag 27 RSC Anderlecht - KV Kortrijk (0-2)

    Video 5 d geleden
  • Antwerp en Sint-Truiden vinden weg naar doel niet

    Antwerp en Sint-Truiden vinden weg naar doel niet

    Op de 27e speeldag in de Jupiler Pro League hebben Antwerp en Sint-Truiden zondagavond 0-0 gelijkgespeeld. In de stand volgt Antwerp nu op twaalf punten van Club Brugge, dat maandag nog Oud-Heverlee L

    Nieuws 5 d geleden
  • Beerschot duwt Genk nog wat dieper in crisis

    Beerschot duwt Genk nog wat dieper in crisis

    Beerschot heeft zondagavond op de 27e speeldag in de Jupiler Pro League met 1-2 (rust: 0-0) gewonnen op bezoek bij Racing Genk, dat met een nul op negen op de tabellen stevig in crisis zit. De stoel v

    Nieuws 5 d geleden
  • Bekijk alles

Nuttige links

  • Contacteer ons
  • Cookies
  • Cookie manager
  • Toegankelijkheid
  • Privacy
  • Algemene Voorwaarden
  • Adverteren
  • Bedrijfsgegevens
  • Code onwettige inhoud
  • Wedstrijdreglement

Muziek

  • Actueel
  • Festivals
  • Tomorrowland 31.12.2020
  • Dossiers
  • Concerten
  • Foto's

Sport

  • Home
  • Voetbal
  • Jupiler Pro League
  • Wielersport
  • Basketbal
  • Auto-moto
  • Meer Sport

Proximus Pickx

  • Home
  • Live tv
  • TV-gids
  • Sport
  • Esports
  • Films
  • Series
  • Nieuws
  • Wedstrijden

Proximus

  • Packs
  • Mobiel
  • TV-opties
  • Epic

Mobile Apps

Terug naar de homepagina Pickx Logo

© Proximus 2021 | All rights reserved

Top