Popster Shakira heeft de muziekrechten van haar songs voor 100 procent aan het investeringsfonds Hipgnosis Songs Fund verkocht. "Welkom in de Hipgnosis-familie", schreef de Britse firma op Twitter. De verkoop omvat de catalogus van de 43-jarige Colombiaanse zangeres met 145 nummers en wereldhits als 'Wherever, Whenever' en 'Hips Don't Lie'. Volgens Billboard zijn toekomstige composities er niet in begrepen.
Shakira is "één van de ernstigste en succesrijkste songschrijfsters van de voorbije 25 jaar, die nagenoeg elk liedje dat ze ooit opgenomen heeft, geschreven of meegeschreven heeft", onderstreepte Merck Mercuriadis, de topman van het investeringsfonds. Shakira is meervoudig Grammy-winnares.
Vorige week raakte ook al bekend dat Neil Young de muziekrechten van zijn songs aan Hipgnosis Songs Fund verkocht heeft. De 75-jarige Canadese rocker krijgt 150 miljoen dollar voor 50 procent van de rechten van 1.180 liedjes. En in december nam Universal Music Publishing Group de volledige muziekcatalogus van singer-songwriter Bob Dylan over. Volgens vertrouwelingen van Dylan is die catalogus zeker 200 miljoen dollar waard.