Ga direct naar de hoofdinhoud
Pickx Logo
NL FR
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • Home
  • Live tv
  • Tv-gids
  • Mijn video's
  • Proximus VOD
  • Abonnementen
  • Categorieën
    • Films
    • Series
    • Entertainment
    • Sport
    • Nieuws
    • Esports
    • Cultuur & kennis
    • Kids
    • Muziek
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
Inloggen
Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
  • Aangemeld
    • Instellingen
    • Uitloggen
Menu
Sluiten
NL FR
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • Home
  • Live tv
  • Tv-gids
  • Mijn video's
  • Proximus VOD
  • Abonnementen
  • Categorieën
    • Films
    • Series
    • Entertainment
    • Sport
    • Nieuws
    • Esports
    • Cultuur & kennis
    • Kids
    • Muziek
  • Inloggen
    Log je gratis in om toegang te krijgen tot de volledige Proximus Pickx-ervaring
    • Aangemeld
      • Instellingen
      • Uitloggen
  • FR
Sport Voetbal La Liga Gooit de nieuwe coach Marcelino het roer om bij Athletic de Bilbao?

Gooit de nieuwe coach Marcelino het roer om bij Athletic de Bilbao?

14.01.21 | door Proximus
Gooit de nieuwe coach Marcelino het roer om bij Athletic de Bilbao? © BELGA/AFP
Sinds de oprichting van de Primera Division maakt Athletic de Bilbao onafgebroken deel uit van de hoogste afdeling van Spanje. De Baskische club staat de laatste decennia vooral bekend als goede middenmotor, al draait het dit seizoen niet zo lekker. Gaizka Garitano werd als coach vervangen door de ervaren Marcelino. Zijn eerste opdracht: de Supercup tot een goed einde brengen.
De Spaanse Supercup is sinds vorig seizoen niet meer een duel tussen de Spaanse landskampioen en bekerwinnaar, maar gaat tussen de nummers één en twee van de competitie en de twee bekerfinalisten. De finalisten van de Copa del Rey vorig seizoen waren de Baskische clubs Real Sociedad en Athletic de Bilbao. Real Madrid veroverde de landstitel, FC Barcelona eindigde als tweede in La Liga. De Supercup werd vanwege de coronacrisis nog altijd niet gespeeld, maar deze week zal het er toch van komen.

De strijd om de Supercup vond vorig seizoen om commerciële redenen plaats in Saudi-Arabië. Real Madrid won daar in de finale via strafschoppen van stadsgenoot Atlético. Vanwege de coronabeperkingen blijft het toernooi dit jaar in Spanje. Gisteren keken Barcelona en Sociedad elkaar in de ogen in Cordoba, vandaag kruisen Real Madrid en Bilbao de degens in Malaga. De finale van de Supercup gaat op 17 januari door in Sevilla.

Mooie CV

Vanwege tegenvallende resultaten werd er begin dit jaar in de bestuurskamer bij Bilbao besloten om Marcelino aan te trekken als nieuwe T1. Hij moet de club hogerop de rangschikking krijgen. Momenteel staat Bilbao op een twaalfde plaats in La Liga met 21 punten, amper vijf punten boven de degradatiezone en al op enige afstand van de Europese plaatsen.

De keuze voor Marcelino is op papier zeker geen slechte. Sommige analisten beschouwen hem zelfs als een van de beste Spaanse coaches op dit moment. Zo heeft hij reeds clubs als Sevilla, Villarreal en Valencia op zijn CV staan. In 2019 pakte hij met die laatste club nog de eindzege in de Copa del Rey. Met Zaragoza (in 2009) en Villarreal (in 2013) dwong hij promotie af naar de hoogste afdeling. En in 2008 leidde hij het bescheiden Racing Santander naar de groepsfase van de UEFA Cup.

Als fan van het 4-4-2-systeem laat Marcelino graag zijn team snel en ritmisch voetballen. We voorzien in zijn tactiek prominente rollen voor jongens als Iker Muniain en Iñaki Williams. Ook de aanvallend ingestelde vleugelbacks Yuri Berchiche en Ander Capa zullen een belangrijke taak hebben.

Opnieuw basisplaats voor Hazard?

Terwijl ze de voorbije dagen in Spanje de mond vol hadden over een mogelijke Clasico, zijn het net twee Baskische clubs die dat feestje zouden kunnen verbrodden. Al wordt de opdracht voor Bilbao aartsmoeilijk. Ook al won Real Madrid niet op Osasuna vorig weekend (0-0), de Koninklijke is nu al sinds 28 november ongeslagen in eigen land. In die reeks zit ook een 3-1 zege tegen Bilbao op speeldag 19. Pas in het slotkwartier kraakten de Basken voor Karim Benzema, die er nog twee in het mandje wist te leggen.

Tegen Osasuna stond naast Thibaut Courtois eindelijk ook nog eens Eden Hazard in de basis, wat al geleden was van 21 november. In de 75 minuten die hij op het veld stond, kon hij nog niet het verschil maken. Lukt dat wel tegen Bilbao in de Supercup?

Dit maakt mij ...

  • euforisch
    0
  • blij
    0
  • onverschillig
    0
  • verdrietig
    0
  • kwaad
    0

La Liga

Bekijk alles
  • Doelman Dmitrovic scoort het eerste doelpunt uit zijn carrière tegen Eibar

    Doelman Dmitrovic scoort het eerste doelpunt uit zijn carrière tegen Eibar

    Op de negentiende speeldag in La Liga werd de wedstrijd tussen SD Eibar en Atletico Madrid gewonnen door de Colchoneros (1-2). Toch stond de Baskische club in de twaalfde minuut op voorsprong, na een

    Nieuws 15 u geleden
  • Real-coach Zidane is besmet met coronavirus

    Real-coach Zidane is besmet met coronavirus

    Zinédine Zidane, de Franse trainer van Real Madrid, heeft positief getest op het coronavirus. Dat bevestigt de Koninklijke vandaag op de clubwebsite.

    Nieuws 16 u geleden
  • Zal Thomas Lemar de match tussen Atlético Madrid en Valencia doen kantelen?

    Zal Thomas Lemar de match tussen Atlético Madrid en Valencia doen kantelen?

    Als één man die jongste tijd hoge ogen gooit bij Atlético Madrid, is het wel Thomas Lemar. De Fransman verkeert in bloedvorm en neemt zijn team op sleeptouw. Valencia, dat zondag om 21u naar de arena

    Nieuws 22 u geleden
  • Leider Atlético Madrid pakt overwinning in slotminuten tegen Eibar

    Leider Atlético Madrid pakt overwinning in slotminuten tegen Eibar

    Atlético Madrid, dankzij uitblinker Luis Suarez, heeft donderdag in de slotminuten de winnende treffer kunnen maken op het veld van Eibar, in een wedstrijd op de 19e speeldag van de Spaanse competitie

    Nieuws 1 d geleden
  • FC Barcelona heeft verlenging nodig Copa del Rey tegen derdeklasser Cornellà

    FC Barcelona heeft verlenging nodig Copa del Rey tegen derdeklasser Cornellà

    FC Barcelona is donderdag ontsnapt aan een blamage in het Spaanse bekertoernooi. Tegen Cornellà had de ploeg van trainer Ronald Koeman een verlenging nodig om door te dringen tot de achtste finales va

    Nieuws 1 d geleden
  • Real Madrid blijft wispelturig spelen: is het tijdperk Zidane stilaan ten einde?

    Real Madrid blijft wispelturig spelen: is het tijdperk Zidane stilaan ten einde?

    2021 is niet op de gewenste manier gestart voor Real Madrid. Met vroegtijdige uitschakelingen in de Supercup en de Copa de Rey staat coach Zinédine Zidane in het oog van de storm.

    Nieuws 1 d geleden
  • Zidane neemt verantwoordelijkheid voor blamage Real Madrid

    Zidane neemt verantwoordelijkheid voor blamage Real Madrid

    Trainer Zinédine Zidane heeft de verantwoordelijkheid op zich genomen voor de blamage van Real Madrid in het Spaanse bekertoernooi tegen derdeklasser CD Alcoyano. De veredelde amateurs schakelden de S

    Nieuws 1 d geleden
  • Real Madrid laat zich in Copa del Rey verrassen door derdeklasser

    Real Madrid laat zich in Copa del Rey verrassen door derdeklasser

    Real Madrid heeft zich woensdagavond niet kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Copa del Rey, de Spaanse voetbalbeker.

    Nieuws 2 d geleden
  • De transformatie van Fernando Torres: El Niño valt op met stevig gespierde armen

    De transformatie van Fernando Torres: El Niño valt op met stevig gespierde armen

    Er zijn heel wat sporters die na hun actieve loopbaan in een soort zwart gat vallen en zich wat laten gaan, waardoor de kilo’s zich snel ophopen. Dat is alleszins niet het geval bij Fernando Torres. I

    Nieuws 2 d geleden
  • Messi krijgt twee speeldagen schorsing voor zijn rode kaart van zondag

    Messi krijgt twee speeldagen schorsing voor zijn rode kaart van zondag

    De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft Lionel Messi vandaag een schorsing van twee speeldagen opgelegd voor zijn rode kaart van afgelopen zondag in de finale van de Spaanse Supercup tegen Athletic Bilbao

    Nieuws 3 d geleden
  • De dag dat Pep Guardiola de voetbalgeschiedenis veranderde

    De dag dat Pep Guardiola de voetbalgeschiedenis veranderde

    Pep Guardiola blaast vandaag 50 kaarsjes uit. De Catalaan die intussen een van de beste trainers aller tijden is geworden en actief is bij Manchester City veranderde met zijn aanpak de manier waarop v

    Nieuws 4 d geleden
  • Athletic Bilbao verslaat Barcelona om Spaanse Super Cup, Messi krijgt rood

    Athletic Bilbao verslaat Barcelona om Spaanse Super Cup, Messi krijgt rood

    Athletic Bilbao heeft zondagavond in Sevilla (Andalusië) de Spaanse Super Cup gewonnen. In de finale won de Baskische club na verlengingen met 3-2 van het Catalaanse Barcelona. Bij de rust was het 1-1

    Nieuws 5 d geleden
  • One day, one goal: de schicht van Barça-smaakmaker Ronald Koeman tegen Porto

    One day, one goal: de schicht van Barça-smaakmaker Ronald Koeman tegen Porto

    Ronald Koeman, de huidige trainer van FC Barcelona, was in de eerste helft van de jaren 90 incontournable bij de Blaugrana. In het truitje van Barcelona werd de Nederlandse verdediger vier keer op rij

    Nieuws 6 d geleden
  • De Spaanse pers maakt opnieuw gehakt van Eden Hazard

    De Spaanse pers maakt opnieuw gehakt van Eden Hazard

    Onze landgenoot Eden Hazard speelde donderdag 67 minuten in de wedstrijd van Real Madrid tegen Athletic Bilbao in de halve finale van de Supercopa de España. De Spaanse pers was niet te spreken over d

    Nieuws 7 d geleden
  • FC Barcelona stelt presidentsverkiezingen uit

    FC Barcelona stelt presidentsverkiezingen uit

    De presidentsverkiezingen bij FC Barcelona gaan niet door op 24 januari. De clubleiding heeft daartoe, na overleg met overheidsinstanties, besloten vanwege het oplopende aantal coronagevallen in de om

    Nieuws 7 d geleden
  • Zidane blijft geduld uitoefenen: "We moeten Eden vertrouwen blijven geven"

    Zidane blijft geduld uitoefenen: "We moeten Eden vertrouwen blijven geven"

    Real Madrid-coach Zinédine Zidane wilde donderdag in Malaga geen drama maken van de uitschakeling van de Madrilenen in de halve finales van de Spaanse Supercup tegen Athletic Bilbao. Real verloor met

    Nieuws 15.01.21
  • Hazard en Courtois halen met Real finale van Spaanse Supercup niet

    Hazard en Courtois halen met Real finale van Spaanse Supercup niet

    Eden Hazard en Thibaut Courtois zijn er donderdagavond met Real Madrid niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de Spaanse Supercup. Real verloor in Malaga zijn halve finale met 2-1 van At

    Nieuws 14.01.21
  • Doelman Ter Stegen helpt Barcelona aan finaleplaats in Spaanse Supercup met penaltysaves

    Doelman Ter Stegen helpt Barcelona aan finaleplaats in Spaanse Supercup met penaltysaves

    Doelman Marc-André ter Stegen heeft FC Barcelona aan een finaleplaats in de Spaanse Supercup geholpen. De Duitser speelde een hoofdrol tijdens de strafschoppenreeks van de halve eindstrijd tegen Real

    Nieuws 14.01.21
  • Atlético Madrid haalt Dembélé als opvolger van vertrokken Diego Costa

    Atlético Madrid haalt Dembélé als opvolger van vertrokken Diego Costa

    Atlético Madrid heeft de komst van aanvaller Moussa Dembélé bekendgemaakt. De 24-jarige Fransman, niet te verwarren met de voormalige Rode Duivel, komt op huurbasis over van het Olympique Lyon van Jas

    Nieuws 13.01.21
  • Voorkomen Baskische clubs Sociedad en Bilbao een Clasico in finale Spaanse Supercup?

    Voorkomen Baskische clubs Sociedad en Bilbao een Clasico in finale Spaanse Supercup?

    Het Spaanse voetbal staat deze week volledig in het teken van de Supercup. Sinds vorig seizoen wordt deze in een toernooivorm gehouden. Zo strijden Real Sociedad en Barcelona vanavond om 20u tegen elk

    Nieuws 13.01.21
  • Bekijk alles

Nuttige links

  • Contacteer ons
  • Cookies
  • Cookie manager
  • Privacy
  • Algemene Voorwaarden
  • Adverteren
  • Bedrijfsgegevens
  • Code onwettige inhoud
  • Wedstrijdreglement

Muziek

  • Actueel
  • Festivals
  • Tomorrowland 31.12.2020
  • Dossiers
  • Concerten
  • Foto's

Sport

  • Home
  • Voetbal
  • Jupiler Pro League
  • Wielersport
  • Basketbal
  • Auto-moto
  • Meer Sport

Proximus Pickx

  • Home
  • Live tv
  • TV-gids
  • Sport
  • Esports
  • Films
  • Series
  • Nieuws
  • Wedstrijden

Proximus

  • Packs
  • Mobiel
  • TV-opties
  • Epic

Mobile Apps

Terug naar de homepagina Pickx Logo

© Proximus 2021 | All rights reserved

Top