'The Descendants' op VTM3: hoe Shailene Woodley naar de topklasse promoveerde in Hollywood
Door Pickx

Deel dit nieuws
Toch bleef haar doorbraak op het witte doek lange tijd uit. In de jaren daarna was ze nog te zien in misdaadseries als 'CSI: NY' en 'Cold Case'. Het was wachten tot 2011 en 'The Descendants', de met een Oscar bekroonde film over een rijke landeigenaar wiens vrouw na een zwaar ongeluk in een terminale coma belandt, alvorens Woodley enkele plaatsjes steeg in de Hollywood-pikorde. De 20-jarige Woodley schitterde in haar rol van de 17-jarige probleemdochter-met-drugsverleden Alexandra King, die vervreemd is van haar vader. Samen met papa Matt trachten Alex en diens jongere zus Scottie om de geheime minnaar van hun comateuze moeder te ontmaskeren.
Met 'The Descendants' kwam de filmcarrière van Woodley in een stroomversnelling terecht.
Rijzende ster
Het jaar nadien volgde een hoofdrol in de mysterieuze thriller 'White Bird in a Blizzard', alweer een moeilijke rol over een tienermeisje wiens leven overhoop gegooid wordt wanneer haar moeder spoorloos verdwijnt. Deze film werd minder goed onthaald door critici en bleef dan ook grotendeels onder de radar.
De rol die haar bekend maakte bij het brede publiek was die van Tris Prior in de 'Divergent'-franchise, de filmreeks die gebaseerd is op de boekenreeks van Veronica Rothin en in 2014 uit de startblokken schoot. De tienerreeks draait rond een wereld waarin de elite de massa onderdrukt en de enige hoop op vrijheid in de handen van de heldhaftige hoofdfiguur ligt – en doet daarmee een beetje denken aan grote broer 'The Hunger Games'.
Woodley speelt Beatrice (of 'Tris'), een van de vele tieners die op haar zestiende uit een van de vijf groeperingen moet kiezen waarin de stad is verdeeld: oprechtheid, onverschrokkenheid, eruditie, vriendschap en zelfverloochening. Wanneer Tris ontdekt dat er een samenzwering aan de gang is tegen een bepaalde groep, gaat ze in opstand tegen het regime. Op de set werd Woodley niet alleen herenigd met Miles Teller, ze maakte ook kennis met topactrice Kate Winslet.
In 2017 en 2019 zou ze menig ander topactrice ontmoeten op de set van de gelauwerde HBO-serie 'Big Little Lies'. Met haar hoofdrol van Jane Chapman acteerde ze naast sterren als Reese Witherspoon, Zoë Kravitz, Nicole Kidman en Meryl Streep. Die rol bracht Woodley in aanraking met het kruim van Hollywood, en gaf een boost aan haar status.

Druk 2021
In 2016 sprong Woodley aan boord van de biografische thriller 'Snowden', over het woelige leven van klokkenluider Edward Snowden. Ze vertolkte de rol van zijn vriendin en blogster Lindsay Mills. Ondanks degelijke kritieken flopte de biopic met Joseph Gordon-Levitt in de hoofdrol aan de filmkassa's.
Hollywood behield het vertrouwen in het jonge tieneridool en dropte haar twee jaar later op een gehavende zeilboot middenin de Stille Oceaan voor 'Adrift', de verfilming van het waargebeurde verhaal over een jong koppel dat in 1983 na een storm op zee 41 dagen op drift was op de oceaan. In de survivalfilm wist Woodley opnieuw te ontroeren met haar portrettering van Tami Oldham, die de beproeving wonder boven wonder overleefde.
Na haar jongste wapenfeit 'Endings, Beginnings' heeft Woodley nog een pak projecten op stapel staan, die door de coronacrisis even on hold stonden. Zo zal ze dit jaar onder meer te zien zijn in het romantische drama 'The Last Letter From Your Lover' en het drama 'The Mauritanian', met kleppers Jodie Foster en Benedict Cumberbatch in de cast. Die laatste film verschijnt binnenkort. Ze zal dit jaar ook te zien zijn in de highschool-film 'The Fallout'. Daarnaast werd ze gecast voor de misdaadthriller 'Misanthrope' en 'Girl Named Sue', over het waargebeurde verhaal van DEA-agente Sue Webber-Brown die het Drug Endangered Children (DEC) protocol oprichtte.
En nog is het niet gedaan: ze stemde in met het misdaaddrama 'After Exile', waarin ze haar opwachting zal maken naast Shia LaBeouf en Robert De Niro. Ook stapte ze aan boord van 'The Fence', een politieke satire waarbij ze voor de vijfde keer herenigd zal worden met haar maatje Miles Teller.
'The Descendants' is op 15 januari om 20u40 te zien op VTM3.

Meest gelezen
-
1
Series
'Assisen' op Play4: hoe lineaire televisie interactief kan worden
-
2
Nieuws
Voor eerst 100.000 hectare onder effectief natuurbeheer in Vlaanderen
-
3
Festivals
Oscar and the Wolf bij eerste namen Best Kept Secret
-
4
Films
Vlaamse en Nederlandse artiesten coveren elkaar in ‘Tulpen uit Antwerpen’
-
5
Films
5 dingen die je nog niet wist over 'In Bruges'
Lees meer over Films
-
Lous and the Yakuza krijgt Bronzen Zinneke als ambassadrice van Brussel
De Brusselse artieste Marie-Pierra Kakoma, bekend als Lous and the Yakuza, is dinsdagavond in de concertzaal AB bekroond als ambassadrice voor Brussel. Ze kreeg daarvoor een Bronzen Zinneke uit handen van Brussels minister Sven Gatz, bevoegd voor het imago van Brussel.
-
Belle and Sebastian en vier Belgische namen toegevoegd aan affiche Live is Live
De Schotse indieband Belle and Sebastian wordt toegevoegd aan de affiche van Live is Live, op de Antwerpse Linkeroever. Ook Sylvie Kreusch, Whispering Sons, The Hickey Underworld en School is Cool zullen optreden op het tweedaagse muziekfestival, zo hebben de organisatoren woensdag bekendgemaakt.
-
Wist jij dit al over ‘Titanic’?
‘Titanic’, de filmklassieker der filmklassiekers, is dit jaar 25 jaar geworden. Om deze speciale gebeurtenis te vieren wordt de film opnieuw uitgebracht in de bioscoop. Daar zal ‘Titanic’ in een 3D-versie en 4K-versie vertoond worden. Voordat je jouw tickets bestelt, wil Pickx je nog enkele weetjes over de film meegeven die je zeker nog niet wist.
-
Flagey Piano days viert tiende verjaardag met ode aan Russisch-Amerikaanse componist Sergei Rachmaninov
Van woensdag 8 tot en met zondag 12 februari kan je in het Brusselse cultuurcentrum Flagey kijken naar de jaarlijkse ‘Piano Days’. Artiesten van over de hele wereld zakken gedurende de vijfdaagse naar Brussel af om er het beste van zichzelf te geven. Pickx vertelt je meer over wat er allemaal te beleven valt.
-
'Assisen' op Play4: hoe lineaire televisie interactief kan worden
Op Play4 start vanavond een experiment in de vorm van ‘Assisen’, een interactieve fictiereeks die na meerdere successen in het theater nu ook naar het kleine scherm komt. Interactieve fictieseries zijn al even aan een steile opmars bezig, zeker met de komst van online streamingdiensten.
-
Deze films brengen hulde aan klassieke muziek
Vanaf 8 februari kan je 'The Chapel' in de bioscopen bekijken, een film van regisseur Dominique Deruddere. Ter gelegenheid van de première werpt Pickx een blik op enkele films waarin klassieke muziek een centrale rol speelt.
-
Vlaamse en Nederlandse artiesten coveren elkaar in ‘Tulpen uit Antwerpen’
Programma’s waarin artiesten nieuwe muziek maken door andere muziekmakers te coveren, televisiekijkend Vlaanderen is er verzot op. Na ‘Liefde voor Muziek’ en ‘Best Of’ is er nu ook ‘Tulpen uit Antwerpen’. Daarin dagen Vlaamse en Nederlandse artiesten elkaar uit om songs te coveren. Wie dat het beste deed, wint het programma. Pickx legt uit hoe het in z’n werk gaat.
-
5 dingen die je nog niet wist over 'In Bruges'
Vijftien jaar geleden verscheen 'In Bruges' in de bioscoop. Ter gelegenheid van dat jubileum bekijkt Pickx vijf feiten die je misschien niet wist over deze Brits-Amerikaanse film van regisseur Martin McDonagh.
-
Filmfestival Oostende beleeft recordeditie met 48.000 bezoekers
De eerste volwaardige wintereditie van Filmfestival Oostende (FFO) was met meer dan 48.000 bezoekers een recordeditie. Dat melden de organisatoren. Negen dagen lang was Oostende het epicentrum van film, serie en alles errond. Met 127 films, 7 series en 70 avant-premières mocht FFO meer dan 150 (inter)nationale gasten ontvangen.
-
Oscar and the Wolf bij eerste namen Best Kept Secret
Goldband, The Chemical Brothers en Oscar and the Wolf treden op bij de komende editie van festival Best Kept Secret in het Nederlandse Hilvarenbeek. Ook The 1975, Aphex Twin en Personal Trainer staan tussen de eerste namen die de organisatie heeft onthuld.
-
'Leaving Neverland'-regisseur niet te spreken over biopic Michael Jackson
Dan Reed, de regisseur van de documentaire 'Leaving Neverland', stelt zich grote vragen bij de nieuwe biopic over Michael Jackson. Dat schrijft hij in een opiniestuk in The Guardian. De filmmaker is bezorgd dat de film een man zal verheerlijken die verschillende kinderen misbruikte.
-
The Mummy Returns (VTM 3): het begin van decennia zwarte sneeuw voor Brendan Fraser
Vanavond zendt VTM 3 ‘The Mummy Returns’ uit, de sequel op ‘The Mummy’ uit 1999. Brendan Fraser steelt de show in de avonturenfilm uit 2001 over de herrezen mummie Imhotep, maar enkele jaren later begon het bergafwaarts te gaan voor de acteur. Vorig jaar maakte Fraser na twee decennia vol ellende zijn comeback in ‘The Whale’.
-
Taeke Nicolaï beet zich vast in 'The Chapel': "Veel vlees aan de rol"
Taeke Nicolaï is de revelatie van de nieuwe film ‘The Chapel’, dit jaar de openingsfilm van het Filmfestival van Oostende, over een pianiste die tot het uiterste gaat achter de schermen van de Koningin Elisabethwedstrijd. Tijdens haar afgezonderde verblijf in de legendarische Muziekkapel wordt ze geconfronteerd met haar prestatiedrang, haar onzekerheden en gebeurtenissen uit haar verleden. Wij spraken met de 27-jarige actrice over haar eerste hoofdrol in een langspeelfilm.
-
'Nolly': een liefdesbrief aan een televisielegende
Van 1964 tot 1988 stal de Britse soapserie ‘Crossroads’ de show op televisie. Een van de sleutelfiguren van de show was Meg Richardson, die werd vertolkt door een van de bekendste actrices in het Groot-Brittannië op dat moment: Noele Gordon. Die actrices krijgt nu een eigen docu miniserie en Pickx vertelt er je alles over.
-
Valentijnfilms voor wie niet houdt van Valentijn in de VOD-catalogus
Valentijn is niet alleen voor kleffe koppeltjes. Daarom vind je in de Pickx VOD-catalogus van 7 tot 19 februari een verzameling films die focussen op hoe moeilijk de liefde soms kan zijn, en op het belang van zelfliefde. Een overzicht.
-
Matthew McConaughey gaat Elvis vertolken
De Amerikaanse acteur Matthew McConaughey gaat Elvis Presley vertolken in de animatieserie 'Agent Elvis'. Dat meldt het Amerikaanse Rolling Stone.
-
Quentin Tarantino komt naar Nederland om zijn filmboek voor te stellen
Wie Quentin Tarantino graag eens live wil meemaken, moet op zondag 2 april naar Nederland. De Amerikaanse regisseur is dan in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam om er 'Cinema Speculation' voor te stellen, zijn recent verschenen boek waarin hij met veel geestdrift over zijn liefde voor films schrijft.
-
Disney censureert 'The Simpsons' opnieuw in Hongkong
Disney heeft in Hongkong een aflevering van 'The Simpsons' waarin sprake is van Chinese "dwangarbeidkampen", van zijn streamingplatform gehaald. Dat bericht de krant The Financial Times. Het gaat al om de tweede keer dat het Amerikaanse mediaconcern er aan zelfcensuur doet met een aflevering van de komische animatiereeks.
-
VIERNULVIER stelt Róise Goan voor als nieuw artistiek directeur
-
'The Net - Prometheus' wordt afgetrapt op FOX
Op FOX start het tweede deel van de dramareeks ‘The Net’, een fictiereeks die perikelen achter de schermen toont bij grote Europese voetbalcompetities. In dat tweede deel, ‘Prometheus’, volgen we een ex-dopingjager die aan de slag gaat in een kliniek in de Alpen.